Assassin’s Creed Valhalla – tipy a triky, ktoré vám pomôžu pri hraní

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
Assassin´s Creed Valhalla
Zdroj: gamesradar.com

Už zajtra sa oficiálne dočkáme očakávanej videohry – Assassin’s Creed Valhalla. Pôjde o akčné RPG od vývojárov z Ubisoft Montreal a vydavateľstva Ubisoft. Dvanásta hlavná časť zo série nás tentokrát zavedie do roku 873 a ponúkne nám príbeh invázie Vikingov do Británie.

Prvé recenzie naznačujú, že aj keď je hra na prvý pohľad takmer rovnaká ako jej predchodcovia – Origins a Odyssey, vývojárom sa predsa len podarilo priniesť zopár noviniek. Portál GameSpot preto prišiel s niekoľkými tipmi, ktoré by mali hráčom uľahčiť hranie a užiť si titul naplno.

Zbierajte dostupné zdroje

V prípade Valhally by nemal byť systém lootovania až tak náročný ako v predchádzajúcich dieloch. Pravdepodobne preto nebudete musieť neustále vymieňať nové zbrane a brnenia. Namiesto toho budete mať niekoľko brnení, ktoré bude možné aktualizovať pomocou tzv. zdrojov. Vylepšite tak ich štatistiky a zvýšite počet dostupných slotov na ďalšie veci.

Ak budete chcieť vyťažiť zo svojho brnenia čo najviac, dávajte si pozor na to, čo sa okolo vás nachádza. A to nech ste kdekoľvek. Lov zvierat vám získa kožušinu, horské oblasti obsahujú skaly, v ktorých sa nachádza ruda. Vďaka vášmu bystrému oku môžete prehľadávať oblasti, kde sú dostupné zdroje. Pomôcť vám môže aj váš vták a jeho pohľad z hora.

Sledujte svoju úroveň a využívajte prevleky

Počas hrania sledujte svoju úroveň výkonu a snažte sa ostať v oblastiach, ktoré tomu zodpovedajú. Samozrejme, ak zájdete niekde, kde bude úroveň o jeden či dva čísla vyššia od tej vašej nevadí to. Vyššie rozdiely však už môžu znamenať istú smrť.

Pozor si treba dávať aj na oblasti, ktoré sú voči Vikingom sami od seba nepriateľské. Ak sa v jednej z nich ocitnete, oblečte si plášť. Ten vám pomôže splynúť s okolím a nepozorovane prejsť pomedzi vašich nepriateľov.

Prispôsobte si úroveň obtiažnosti

Assassin’s Creed Valhalla ponúka niekoľko rôznych nastavení obtiažnosti. Niekoľko je špeciálnych – napr. Exploration či Stealth. Prvé nastavenie určuje koľko informácií sa zobrazí na vašom HUD a mape. Čím menej informácií, tým viac hľadania pre vás pomocou dialógov či enviromentálnych indícií.

Druhú možnosť si zvoľte v tom prípade, že sa rozhodnete prechádzať hrou a likvidovať vašich nepriateľov čo najtichším spôsobom. Táto obtiažnosť vylepšuje povedomie nepriateľov o vašom pohybe, čo vám hru o niečo sťaží. Okrem toho sa do hry vracia Explorer mód, ktorý poznáme z Odyseey.

Možností je viac a na svoje si príde zrejme každý. Pamätajte si však, že už toto nastavenie vám môže výrazne pomôcť k tomu, aby ste si hru užili.

Plánujte si svoje misie

Hra ponúka dva druhy misií. Tou prvou sú tzv. Conquesty, druhou sú „World Events“. O čo konkrétne ide?

Conquesty sú takpovediac hlavné misie. Získavate ich pri rozhovoroch s Randvim vo vašom domčeku. Pôjde o sériu niekoľkých misií, ktoré môžete robiť v akomkoľvek poradí. Je dôležité si však uvedomiť, že akonáhle si vyberiete tento typ misie, ostatné veci sa vám uzamknú. A to až do doby, než ich splníte.

Na druhej strane je tu nová forma vedľajších úloh, ktoré dostali názov World Events. Tieto organickejšie, randomizované misie síce nemajú tzv. sledovač, ale sú zvyčajne krátke a nevyžadujú veľa cestovania. Spravidla vám dajú pár odmien a skúseností. Viac sú zamerané na vtip a spestrenie hrania.

Plánovanie týchto dvoch typov misií je však pre hranie dôležité. Môže vám to uľahčiť a spríjemniť celkový prechod hrou.

Assassin’s Creed Valhalla vychádza už zajtra na všetky tieto platformy – PlayStation 5, Xbox Series X a Series S, PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia a samozrejme PC.

Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o danej chybe napíšeš na kontakt@spawn.sk prípadne našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na  Facebooku, followom na Instagrame aj odberom na  Google News. Prostredníctvom FB a IG sa budeme snažiť čo najskôr pridať dôležité herné, filmové aj seriálové novinky, ktoré potrebujete. Určite nevynecháme ani súťaže, ankety a recenzie :)

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Pomocou tejto Android aplikácie môžete nájsť zapatrošené Bluetooth hodinky, či fitness náramok 4. decembra 2020
  Mnohí z nás dnes v oveľa väčšej miere využívajú bezdrôtové zariadenia s podporou technológie Bluetooth ako tomu bolo v minulosti. Dôvodom je, že nám ponúkajú väčšiu flexibilitu vrátane komfortu. Ide o rôzne chytré hodinky, fitness náramky, slúchadlá, ovládače a podobne. Zároveň ide však o vcelku drobné zariadenia, ktoré z času na čas zapatrošíme. V niektorých […]
  Martin Borko
 • Android 10 je najrozšírenejšou verziou Androidu. Takto vyzerá trhové rozloženie síl jednotlivých verzií Androidu 4. decembra 2020
  Ešte v apríli tohto roka sme vám priniesli štatistiky ohľadne distribúcie jednotlivých verzií operačného systému pričom najrozšírenejšou verziou v tom čase bol Android 9 Pie. Ten pokrýval 31,3% trhu. Druhou najrozšírenejšou verziou bol Android 8 Oreo s trhovým podielom 21,3%, a treťou najrozšírenejšou verziou bol Android 7 Nougats 12,9% pokrytím trhu . Medzičasom bol predstavený nový […]
  Martin Borko
 • Pozrite sa, ako si môžete do fitness náramkov Mi Band 4 a Mi Band 5 nahrať typ písma s diakritikou 4. decembra 2020
  Mi Band náramky nielen v našom regióne, ale naprieč celým svetom, patria medzi populárne zariadenia. Dôvodom je atraktívna cena v kombinácii s pokročilými funkciami. Jeden neduh však tieto náramky majú – a ním je absencia písma s diakritikou. A práve preto by sme vám radi priniesli jednoduchý návod krok po kroku, ako si môžete do […]
  Martin Borko
 • Google Mapy poskytnú nové príležitosti, ako budete môcť spoznávať svoje okolie 4. decembra 2020
  Google Mapy plynúcim časom sa stávajú stále viac významnejším hráčom na trhu s mapami, ktorý expanduje aj do ďalších oblastí. Dôvodom je, že spoločnosť v pravidelných intervaloch pridáva nové funkcie. Nie tak dávno sme mohli napríklad čítať o funkcii vyhľadania miest s bezbariérovým prístupom, možnosti aktívneho zdieľania polohy a podobne. Najnovšie spoločnosť prostredníctvom svojho blogu informuje o […]
  Martin Borko
 • Huawei je lídrom trhu v oblasti telekomunikačného vybavenia a to aj napriek sankciám. Takto je podelený trh 4. decembra 2020
  Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je pod veľkým tlakom vo viacerých oblastiach podnikania. O to viac je prekvapujúci report analytikov zo skupiny Delloro, ktorí prišli so zaujímavými číslami. Podľa správ, ktoré publikovali, Huawei je v rozpätí 1. až 3. kvartálu tohto roka najúspešnejšou spoločnosťou v oblasti podnikania s telekomunikačným vybavením. Ide o technológie na […]
  Martin Borko
Zaujímavý článok
Forza Horizon 4
Forza Horizon 5 možno vyjde už v roku 2021