Assassin’s Creed Syndicate si na PS5 zahráte. Má to však háčik

Odoberaj novinky cez  Google News
Assassin’s Creed Syndicate
Zdroj: Ubisoft

Začiatkom októbra spoločnosť Ubisoft prišla zo zoznamom PS4 hier, ktoré na nových konzolách PS5 nemali fungovať. Zároveň koncom októbra priniesla aktualizovaný zoznam, ktorý však po niekoľkých hodinách stiahla. Jedným z titulov bol aj Assassin’s Creed Syndicate. Portál Kotaku však zistil, že hra na novej konzole od Sony funguje.

Diel pri svojom vydaní v roku 2015 nepriniesol príliš nadšené reakcie hráčov a fanúšikov. V našom rebríčku sa umiestnil na desiatom mieste. Svoje kvality však hra mala a pokiaľ si ju rozhodnete pripomenúť na PS5, tak veľký problém v tom nebude.

Verzia totiž z hľadiska frameratu beží dobre, ale potýka sa s podivne glitchujúcimi tieňmi a odleskmi. Nejde však o nič, čo by hranie ako také priamo znemožňovalo. Problémy sú však veľmi časté a pomerne nepríjemné.

Nikomu však nemožno nič vyčítať. Sony totiž akýmkoľvek sťažnostiam predchádza informáciou, ktorá sa vám zobrazí keď hru (a týka sa to akejkoľvek hry nepodporovanej v spätnej kompatibilite PS5) spustíte. V nej vám konzola priamo oznámi, že sa pri hraní môžete stretnúť s neočakávaným chovaním hry.

Tak či tak, ide o dobrú správu. Nepodporované tituly ako také zrejme na konzolách PS5 fungovať budú, len s technickými rezervami. Na záver len dodáme, že nové konzoly PS5 budú u nás dostupné od 19. novembra