Assassin’s Creed Odyssey dnes dostal next-gen aktualizáciu

Odoberaj novinky cez  Google News
Do Assassin’s Creed Odyssey dorazil next-gen update
Zdroj: uhdwallpapers.org

Do zoznamu hier, ktoré sa na next-gen konzolách dočkali aktualizácie dnes pribudol aj Assassin’s Creed Odyssey. Update s označením 1.6.0 dorazil dnes ráno a z našich konzol neukrojí príliš veľa miesta. Na PS5 budete musieť stiahnuť len 470 MB, na Xboxe Series X či S ešte o 100 MB menej.

Výmenou za niekoľko sekúnd sťahovania síce nebude plnohodnotná – natívna – verzia pre nové konzoly, ale len odomknutie 60 FPS. Aj to však hráčom súdiac podľa reakcií na internete stačí k radosti. Doposiaľ totiž hra v režime spätnej kompatibility bežala na oboch konzolách s polovičnou frekvenciou snímok. To muselo všetkým s prihliadnutím k celkovej dynamike stačiť.

A keďže next-gen aktualizácia do hry Assassin’s Creed Odyssey dorazila v podobe malého update-u, hráči volajú po podobnom kroku aj v prípade Origins. Výhodou tohto kroku, teda updatu starej verzie na nových konzolách je aj možnosť použiť predchádzajúce uložené pozície. To pritom nemusí byť pri natívnych next-gen verziách samozrejmosťou.

Ubisoft, resp. jeho vývojári sa okrem toho zamerali aj na najnovší obsah pre doposiaľ posledný diel, teda DLC The Siege of Pari pre AC: Valhalla. Hra mala problémy s ukladaním a vôbec načítaním uloženej pozície z rozohranej základnej hry. Viacero hráčov si sťažovalo na stratu niekoľko hodín postupu, kedy hra bez upozornenia jednoducho nevytvorila save.

Po necelých dvoch týždňoch to rieši včerajší update, ale zatiaľ len na PlayStation. Xbox a PC hráči si tak na opravu ešte chvíľu počkajú.