Arabský princ si kúpil miliardové podiely v Activision, EA aj Take-Two

Odoberaj novinky cez  Google News
Princ Mohammed bin Salman
Zdroj: thetimes.co.uk

Urobil tak cez organizáciu s názvom Saudi Public Investment Fund (PIF). Tá v krajine pôsobí ako investičná skupina a na jej čele sedí kontroverzný korunný princ Mohammed bin Salman. Ten sa svojej záľube v hrách netají a kúpil si podiely v spoločnostiach Activision, EA, Take-Two, ale aj niekoľkých iných, ktoré nemajú s hrami nič spoločné.

Dokopy ide o investíciu vo výške približne 3,3 miliardy dolárov, pričom táto investícia prebehla ešte v poslednom štvrťroku minulého roka. Až teraz sa však objavila na stránkach Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC). Informuje o tom portál Al Jazeera.

Správa uvádza, že organizácia PIF teraz vlastní podiely v hodnote 1,3 miliardy dolárov v spoločnosti Activision Blizzard. Jednu miliardu v podieloch vlastní aj v Electronic Arts a 825 miliónov investovala aj do Take-Two. Okrem toho sú predmetom investície aj iné spoločnosti, mimo herného priemyslu. Napríklad známa služba Uber a NovaGold. To je spoločnosť, ktorá sa zaoberá ťažbou zlata na Aljaške.

Nejde však o prvé investície korunného princa do herného priemyslu. Už dávnejšie sa spojil aj s Riot Games počas organizácie európskeho eŠportového turnaju v hre League of Legends. Štúdio však od spolupráce upustilo po vlne kritiky, ktorá sa zniesla po oznámení tejto spolupráce. Mohammed bin Salman nie je pre svet žiadna novinka. Americká CIA ho totiž obvinila z vraždy novinára Washington Post, Jamala Khashoggiho. Mnohí ho tiež obviňujú z toho, že Saudská Arábia je za jeho vlády chudobnou krajinou a ľudia majú minimálne základné práva.