Apple hrozí Epic Games zrušením vývojárskych účtov

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
Apple proti Epic Games
Zdroj: Spawn.sk (koláž)

Vojna medzi spoločnosťami Apple a Epic Games naberá na obrátkach. Všetko sa začalo pred pár dňami, keď chcel Epic games vo svojej hre Fortnite určenej pre mobilné telefóny, jednoducho obísť platobné brány Applu aj Googlu.

Epic sa nechcel deliť o peniaze

To je základ celého problému. Každá aplikácia, ktorá ponúka nákup rôznych prémiových účtov alebo obsahu do hry, funguje tak, že zaplatíte jednoducho cez platobnú bránu Applu, respektíve Googlu, v závislosti od toho či hru hráte na Androide alebo iOS.

Z každej takejto platby, samozrejme, zarábajú aj dané spoločnosti. Ich podmienky preto nedovoľujú obchádzať tieto platobné brány, vytvárať si vlastné a podobne, čo je presne krok, ktorý urobil Epic Games v mobilnej verzii Fortnite. Apple mu následne hru z ich obchodu odstránil.

Nasledovalo doťahovanie sa a Epic zareagoval veľmi rýchlo. Vyplnil oficiálnu žalobu, vydal nové video a začal s kampaňou #FreeFortnite. Ako odpoveď na túto žalobu Apple oznámil, že počnúc piatkom (teda dňa 28.8.) zruší Epicu všetky vývojárske účty, prístup k vývojárskym nástrojom a taktiež stratí členstvo vo vývojárskom programe Apple Developer Program.

Ohrozený nie je len Fortnite, ale celý Unreal Ungine

Ako informuje portál VG247, Epic žiada o vydanie predbežného opatrenia, ktoré by zabezpečilo, že nestratí všetky tieto vývojárske výhody aspoň do času, kým nebude daná záležitosť, ktorá to všetko začala, vyriešená. Epic navyše žiada súd, aby zabránili ďalším škodám a aby Apple vrátil ich hru do obchodu App Store.

Ak by sa hrozba spoločnosti Apple vyplnila, Epic by stratil možnosť vydávať hry na platformy iOS a Mac. Problém však siaha ešte ďalej, keďže Epic vyvíja aj Unreal Engine. Zákaz by sa teda týkal aj enginu, na ktorom beží nespočetné množstvo hier. Už by ho ďalej nemohol ponúkať v službách od Applu.

Množstvo herných vývojárov by tak stratilo možnosť vytvárať hry pre iOS a Mac a v tomto prípade by nestratil veľa len Epic, ale aj samotný Apple, ktorému by z obchodov zmizla podstatná časť hier, ktoré im vytvárajú nemalé zisky.

Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o danej chybe napíšeš na kontakt@spawn.sk prípadne našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na  Facebooku, followom na Instagrame aj odberom na  Google News. Prostredníctvom FB a IG sa budeme snažiť čo najskôr pridať dôležité herné, filmové aj seriálové novinky, ktoré potrebujete. Určite nevynecháme ani súťaže, ankety a recenzie :)

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • V ktorej časti galaxie má prevahu temná hmota? 29. novembra 2020
  Galaxie sú naozaj masívne zoskupenia hviezd. Ak by sme sa však pozreli na ich okraje, zistili by sme, že hustota jednotlivých hviezd je redšia a temná hmota prevláda, ako dominantná forma hmoty. Galaktické jadro je však pravým opakom, píše portál IFLScience. V strede galaxie tvoria hmotu prevažne hviezdy a planéty. Už je tomu nejakú dobu, […]
  Richard Zliechovský
 • Európska únia chce novú legislatívu. Chce posilniť právo na opravu zariadení 29. novembra 2020
  Európsky parlament 395 hlasmi odsúhlasil uznesenie, ktoré zaväzuje Európsku komisiu, aby predložili návrh, ktorý posilní práva spotrebiteľov na opravu výrobkov. Nová legislatíva, na ktorej bude musieť pracovať komisia, by mala zjednodušiť proces opravy zariadení, spraviť ho viac systematickým, nákladovo efektívnejším, či už rozšírením záruk, poskytnutím záruk na vymenené diely alebo lepším prístupom k informáciám o […]
  Martin Borko
 • Najlepšie animované seriály na Netflixe, ktoré záujmu hlavne dospelých 29. novembra 2020
  Mnohí z nás si z času na čas radi pozrú dobrý film, či seriál. V tomto článku by sme vás chceli upozorniť na niekoľko zaujímavých animovaných seriálov, ktoré však skôr záujmu dospelé publikum. Všetky sú okrem iného dostupnými prostredníctvom platformy Netflix. BIG MOUTH BIG MOUTH je prvým animovaným seriálom, ktorý nám padol do oka. Ide […]
  Martin Borko
 • Google chce obmedziť používanie smartfónu počas chôdze. Táto nová funkcia zavíta do Androidu! 29. novembra 2020
  Digitálna rovnováha od spoločnosti Google je vcelku známou službou, ktorá ponúka prehľadné štatistiky o tom, ako používame naše zariadenia. Rovnako disponuje viacerými funkciami. Napríklad si môžete pomocou služby nastaviť režim nerušenia, či obmedzenie prístupu do jednotlivých aplikácií potom, ako prekročíte povolený čas. Nová verzia aplikácie, ktorá sa objavila v obchode Google Play v rámci BETA zostavenia, […]
  Martin Borko
 • Huawei pracuje na kamerovom module, aký sme doposiaľ ešte nevideli 29. novembra 2020
  Huawei by mohol v nadchádzajúcej vlajkovej lodi z modelového radu „P“ priniesť kameru, akú sme doposiaľ ešte v smartfóne nevideli. Ide konkrétne o nový kamerový modul, ktorý využíva tekuté šošovky. Odhaľuje to najnovší patent spoločnosti, na ktorý poukazuje portál Gizmochina.com. Podľa publikovaných správ, nová technológia kvapalných šošoviek by sa mala začať vyrábať už v priebehu nasledujúceho roka. Mohla by sa […]
  Martin Borko
Zaujímavý článok
Microsoft Flight Simulator
Vývoj hry Microsoft Flight Simulator bol veľmi zaujímavý