Aplikácia Battle.net dostala na PC kompletný redizajn

Odoberaj novinky cez  Google News
Logo aplikácie Battle.net
Zdroj: blizzard.com

Blizzard sa rozhodol redizajnovať svoju počítačovú aplikáciu, známu pod názvom Battle.net. Tá je momentálne domovom nie len pre hry od Blizzardu ako Overwatch, World of Warcraft alebo Starcraft. Je domovom aj pre partnerské hry spoločnosti Activision, keďže ide v podstate o jednu firmu.

Keďže sa v aplikácii stále objavovali nové a nové hry, redizajn bol skôr či neskôr potrebný. Podľa slov Blizzardu ide o jednu z najväčších zmien vôbec a majú pravdu. Nové rozhranie je však intuitívne a zvyknete si naň pomerne rýchlo. Musíte si však ešte nejaký čas počkať. Zmena dizajnu je spúšťaná postupne pre všetky regióny, no najprv sa dočkali hráči v Severnej Amerike. K nám sa dostane v najbližších dňoch až týždňoch.

Hlavnou zmenou je umiestnenie hier, to sa po novom presunulo na hornú lištu a zobrazuje iba ikonky hier, nie plné názvy. Miesto, ktoré sa týmto presunom uvoľnilo Blizzard využil na zobrazenie rôznych noviniek a informácií o hrách. Zmenou si prešiel aj panel s priateľmi, ten je už napevno integrovaný do aplikácie na pravej strane.

Po novom si môžete hry pridávať do obľúbených a stále máte možnosť usporiadať si ich poradie tak, ako aj na starom dizajne. Zmien sa dočkala aj prístupnosť a v celej aplikácii sa teraz viete pohybovať pomocou klávesnice. Tento redizajn bol v bete už niekoľko mesiacov, no až teraz sa dostáva k širšiemu hráčskemu publiku. Ak sa ho neviete dočkať, na oficiálnej stránke sa môžete prihlásiť do beta testovania.

Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o chybe napíšeš.
Prostredníctvom FB a IG pridávame denne dôležité herné, filmové aj seriálové novinky, ktoré potrebujete.
Zaujímavý článok
Watch Dogs: Legion multiplayer
Do Watch Dogs: Legion už čoskoro príde multiplayer, pozrite si detaily