Apex Legends príde po novom aj na Android a iOS

Odoberaj novinky cez  Google News
Apex Legends na Android a iOS
Zdroj: Respawn Entertainment

Štúdio Respawn oznámilo príchod ich populárnej battle-royale hry Apex Legends aj na platformy Android a iOS. Teda na mobilné zariadenia. Hra tak vyjde na všetky primárne platformy, najviac využívané v hernom svete. Okrem PC a konzolových verzií, vyšla hra nedávno aj na Nintendo Switch, hoci hráči sa odporúčajú tejto verzii vyhnúť oblúkom. Štúdio o tom informuje na svojej oficiálnej stránke.

Uvidíme, ako dopadne verzia pre mobilné zariadenia. Vývojári uvádzajú, že Apex Legends na mobily bude bezplatné a nebude obsahovať žiadne predmety za reálne peniaze, ktoré vám v hre dajú značnú výhodu nad súperom. Inými slovami, hra nebude pay-to-win. Bude obsahovať iba kozmetické doplnky a skiny. Bude mať taktiež vlastný battle-pass. Jeden z vývojárov sa tiež vyjadril, že hra bude mať niektoré veci unikátne a nenájdeme ich v žiadnej inej verzii hry.

Bohužiaľ, na rozdiel od ostatných verzii nebude verzia Apex Legends pre Android a iOS podporovať cross-play. To znamená, že si na mobile nezahráte proti hráčom z iných platforiem, ale iba s tými z mobilov. Prvé beta testovanie hry začne ešte teraz, v apríli, avšak iba pre hráčov v Indii a Filipínach. Ďalšie regióny prídu v nasledujúcich mesiacoch. Prvé testy budú dostupné iba na platforme Android, no neskôr príde aj podpora pre iOS. K hre zatiaľ nie je video, no môžete si pozrieť niekoľko obrázkov nižšie.

Kvôli hre Respawn vyčlenil niekoľko ľudí vrámci svojho štúdia, ktorí na nej pracujú. S vývojom hry vypomáha aj externé štúdio, ktoré je vraj známe svojimi veľkými a kvalitnými hrami na mobil. Meno tohto štúdia však vývojári zatiaľ neprezradili.