Apex Legends cross-play beta uzrie svetlosveta už v októbri

Odoberaj novinky cez  Google News
Apex Legends - Revenant
Zdroj: Ea.com a Spawn.sk

Sľúbený cross-play pre Apex Legends prichádza pomerne skoro a budete sa ho môcť zúčastniť v beta verzii 6. októbra prostredníctvom Origin pre PC, Xbox One a PlayStation 4. Táto funkcia bude povolená v základnom nastavení a tak vám umožní zostavovať tým naprieč rôznymi platformami. Rovnako budete môcť požiť hlasový chat. Cross-progression však súčasťou updateu nebude.

Bude to fungovať tak, že hráči Xbox One a PS4 budú automatický zostavovaný do zápasov. PC hráči kvôli konfiguráciám zostanú pokope. Pokiaľ sa však zostavy skupina hráčov na PC a konzolách, skupina sa zhromaždí na PC serveroch. Informoval o tom portál VG247.

Pokiaľ však o cross-play nebudete mať záujem, v nastaveniach bude možnosť vypnutia. Časy vo fronte sa však môžu veľmi natiahnuť. Cross-play podpora pre Steam príde neskôr. S týmto updateom do hry pribudne aj časovo obmedzený mód Flashpoint prostredníctvom Collection eventu.

V tomto režime sa budú nachádzať tzv. Flash Point, ktoré budú rozmiestnené po mestách a v King Canyon, Tieto body vám budú regenerovať zdravie a štíty. Liečivé predmety sa v tomto režime neobjavujú, takže práve tieto flashpointy vás udržia na žive. Tieto zóny by mali priniesť masívnejšie týmove boje. Mali by vniesť pocit akéhosi deathmatchu.

Akcia Aftermarket Collection event prinesie do hry Apex Legends 24 nových kozmetických itemov s obmedzenou ćasovou ponukou. Všetky 24 sady budú dostupné k nakúpenie počas celého eventu. Každý balíček počas eventu bude obsahovať jeden kozmetickú položku z eventu a dve bežné.