Animal Crossing spája sily so známou značkou oblečenia

Odoberaj novinky cez  Google News
Aktualizácia v hre Animal Crossing
Zdroj: Nintendo

Animal Crossing prišiel so zaujímavou aktualizáciou, ktorá vzdeláva a popritom pridáva nový obsah do hry. To sa v dnešných hrách až tak veľmi nevidí, o to lepšie pre hráčov. Vývojári tak urobili prostredníctvom novej aktualizácie, v ktorom hra spája sily so známou značkou oblečenia a herečkou zo seriálu Game of Thrones.

Maloobchodná spoločnosť s oblečením H&M a hviezda zo seriálu Game of Thrones, Maisie Williams, vítajú všetkých návštevníkov ostrova Looop. Ich vlastného kúska virtuálneho raja, kde sa hráči môžu naučiť, ako efektívnejšie zaobchádzať so starými kusmi oblečenia. Aj keď sa to možno nezdá, je to v dnešnej dobe dôležitá téma, keďže množstvo oblečenia sa vyhodí v podstate zbytočne. Stále treba myslieť na to, že niekomu ešte môže poslúžiť.

Ostrov obsahuje obchod inšpirovaný značkou H&M, ktorý je doplnený o recyklačnú stanicu. Model Looop Machine vznikol po vzore skutočného zariadenia, ktoré malo premiéru v októbri minulého roku. Hlavnou ideou je naučiť hráčov opätovným použitím, prerábaním a recykláciou nežiadúcich odevov.

Táto kampaň však nie je iba digitálna. Ostrov Looop je len prvým krokom k zvýšeniu povedomia o problémoch životného prostredia a nebezpečenstvách rýchlej módy, najmä pre mladšie generácie. Či už je vám táto téma blízka alebo nie, ak máte hru Animal Crossing, čaká vás v nej zaujímavá udalosť, ktorú by ste si mali vyskúšať.