Among Us tipy: Takto najrýchlejšie spoznáte Impostora

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
Amonh Us hra - PC, PlayStation, Xbox
Tdroj: Innersloth.com a Spawn.sk

Among Us. Hra, ktorá je tu s nami síce už od roku 2018, ale svoje znovuzrodenie zažila až v uplynulých mesiacoch. Hrajú ju tisíce hráčov po celom svete a ich cieľom je jediné – odhaliť všetkých vrahov, tzv. Impostorov, resp. ako Impostor všetkých ostatných zabiť.

Väčšinou sa hráči dostávajú do role s označením „Crewmate“. Stanú sa tak obyčajným členom posádky na misii s cieľom opraviť chyby na vesmírnej lodi resp. mape, a pritom všetkom prežiť. Nie je to však tak jednoduché, ako to vyzerá. Vašou úlohou je tiež zistiť kto je vrahom a kto to len nevie hrať.

Zistiť vražedný zámer niekoho iného však môže byť veľmi ťažké, najmä preto, že si nikým nemôžete byť istí. Našťastie ak ste všímaví, aspoň kúsok logicky uvažujete, tak môžete získať informácie o tom, kto hrá s vami a kto, naopak, proti vám. Ponúkame vám preto niekoľko tipov, ako si hru užiť a navyše prísť na to, kto vás chce zabiť.

Viete ako prežiť za člena posádky, čo najdlhšie? Zdroj: GameSpot

1. Väčšinou je vrahom ten, čo je najbližšie k telu

Na prvý pohľad ide o triviálnu vec, ale stojí to za zmienku. Ak prechádzate okolo niekoho, kto opúšťa izbu a hneď potom nájdete telo, je veľmi pravdepodobné, že za to môže práve ten hráč, ktorého ste stretli. Každý kto zazrie telo a nie je vrahom, ho vo väčšine prípadov nahlási. Ak nie ste vrahom, máte motiváciu skontrolovať každú miestnosť do ktorej vstúpite, číhate na nepriateľov a tak si zrejme všimnete aj mŕtve telo. Nemusí to tak vždy byť, niekedy sa totiž telo „skryje“ za nejaký predmet a nevidieť ho. Pričom si hráč nevšimne ani možnosť, ktorá zasvieti na monitore – nahlásiť telo. Minimálne vám to však napovie, na koho si treba dávať pozor.

2. V Among Us majte oči otvorené

V prípade, že hru hrá plný počet hráčov, a teda 10 – môžete mať až troch Impostorov. V takomto momente sa musíte spoľahnúť len sami na seba. O to viac, ak sú pravidlá nastavené tak, že nevidíte, či ste vraha vyhodili, alebo ostal v hre. Najlepšie je preto pozorne sledovať každého a všetko, čo sa okolo vás deje. Koho vidíte pohybovať sa po mape, v akej oblasti a čo vyzerá, že robí. Ak musíte, môžete použiť aj mapu. Ak budete vedieť, kde sa kto nachádza, kto akým smerom išiel, môže vám to veľmi napomôcť pri dohadovaní sa, kto je vrahom. Zároveň si odpozorujete na koho si treba dávať pozor. S týmito informáciami však narábajte opatrne. Nehovorte hneď o všetkom, aby sa misky váh nepresunuli na stranu vrahov. Ak si v hlave uchováte priebežný súpis toho, čo sa práve deje, dôkazy a samotných impostorov odhalíte oveľa rýchlejšie.

3. Naučte sa zoznam úloh čo najskôr

„Ja som robil tam, toto, neviem ako sa to volá,“ chyba, ktorá vás môže stáť hru. Zoznam tzv. „taskov“ by malo byť to prvé, čo sa v Among Us naučíte. Hra doposiaľ ponúka 3 mapy, na ktorých sú úlohy rovnaké, len sú inak rozmiestnené. Naučte sa to. Vedieť, kde sa ktorá úloha nachádza, koľko času približne zaberie, má cenu zlata. Navyše pomôže vám to nielen v prípade hry za crewmate, ale aj za samotného vraha. Nezaberie to veľa času no na druhej strane vám to dá extrémnu výhodu.

4. Vrahovia sa snažia nechávať ľudí osamote

Najlepším spôsobom ako zneškodniť každého podozrivého je držať sa buď pri ňom, alebo v skupinke s ďalšími hráčmi. Impostori totiž neznášajú, keď sú hráči v skupinkách. Značne im to totiž sťažuje prácu. V prípade, že ste sami a niekto vás naháňa skrz pol mapy, máte len 2 možnosti. Prvou je, že čo najskôr nájdete ďalšieho hráča, resp. skupinu. V takomto prípade vás možný impostor pravdepodobne prestane sledovať a odíde od vás. Druhou je, že budete utekať k tzv. pohotovostnému tlačítku, aby ste vyvolali možnosť diskusie. Všeobecne platí, že chcete ostať na očiach druhých hráčov, ale zároveň dostatočne ďaleko od nich, aby vás vrah nemohol zabiť.

5. Podozriví sú všetci, ktorí sa len tak túlajú

Vrahovia sa nemusia báť, že budú zabití inými hráčmi, čo im často dodá sebadôveru a začnú robiť chyby. Jednou z tých najčastejších je, že sa len tak motajú po mape kade tade. Hráči „crewmate“ vedia, že sa musia obávať toho, s kým sú v miestnosti, ako ďaleko vidia, resp. nevidia a čo ich čaká ak sa ocitnú sami. Vrah toto riešiť nemusí. Ak vidíte, že sa niekto túla sám, buď má zlú stratégiu, alebo je impostor. Ak sa budete snažiť takýchto tulákov sledovať, dávajte si pozor, aby vás neoznačili za možného vraha. Ľahko sa totiž môže stať, ako v pravidle č. 4, že niekoho budete sledovať, aby ste si ho overili, ale dotyčný si bude myslieť, že ste vrah.

6. Vrahovia sa začnú rýchlo nudiť

Každý člen posádky hry Among Us má zoznam úloh, ktoré musí čo najrýchlejšie splniť, ak chce jeho crew vyhrať. To všetko si vyžaduje chodenie po mape, resp. lodi a interakciu s rôznymi panelmi, kde buď spravíte nejaký mechanický zásah, alebo vyriešite jednoduchú hádanku. Každý má však iné úlohy a len veľmi málo hráčov má úlohy rovnaké. Preto ak ste v miestnosti s viacerými hráčmi a každý si robí svoju úlohu pri danom paneli, a niekto iný príde, postojí pri rovnakom paneli a odíde, je to náznak toho, že ide o vraha.

7. Vrahom je každý, kto sa pohybuje príliš rýchlo

Jednoduchá situácia – idete s niekym, dotyčný zájde za roh a zrazu ho niet. Ak sa snažíte identifikovať vraha, strávite veľa času sledovaním ostatných hráčov v okolí. Preto keď si myslíte, že niekto zrazu našiel spôsob ako vám zísť z očí, je veľmi pravdepodobné, že je vrahom. Zrejme už viete, že impostori sú jediní, ktorí môžu používať ventilačné šachty. Vďaka nim sa vedia dostať z jednej strany mapy na druhú za pár sekúnd. Niekedy ich môžete nachytať práve pri tom, ako do šachty vlezú, resp. vyliezajú. Ak sa tak stane, máte vraha na tácke, ostáva vám už len presvedčiť ostatných. Ešte jeden typ – všetky postavy chodia v hre Among Us rovnakou rýchlosťou, nie je preto možné, aby vám niekto zrazu len tak ušiel bez použitia ventilácie.

Pohotovostné tlačítko sa najčastejšie nachádza v strede mapy. Zdroj: GameSpot

8. Panel dokončených úloh môže odhaliť pravdu

V bode č. 3 sme hovorili o tom, že je nesmierne dôležité vedieť všetky úlohy, ktoré sa na danej mape vyskytujú, kde sa vyskytujú a ako dlho trvajú. To vám pomôže aj pri tomto bode. V ľavej hornej časti obrazovky sa vám totiž zobrazuje stav dokončených úloh. Panel sa postupne pri splnených úlohách napĺňa zelenou farbou. Niektorí impostori môžu pri úlohách len tak stáť, ale vy ich viete prekabátiť. Stačí si všimnúť, či sa po odchode hráča horný panel posunul viac doprava. Ak sa tak stane, hráč je s najväčšou pravdepodobnosťou čistý, teda ak v rovnakom momente nedokončil iný hráč svoju úlohu. Treba si však dať pozor na to, že niektoré úlohy sa na zelenom paneli ukážu až po ich úplnom ukončení, nie pri každej z ich častí. Už viete prečo je dôležité dobre poznať všetky úlohy?

9. Skryté miesta na mapách

Nielen Impostori sú tí, ktorí v Among Us dúfajú a čakajú na nepripravených ľudí. Na mapách je dostatok miest, kde sa môžete takpovediac zašiť a striehnuť na vraha. Priestor za radarovou anténou v komunikačnom poli je k tomu priam stvorený. Iste, za obeť padne možno niekto iný, ale v prípade, že hru vyhráte, stanete sa aspoň na chvíľu hrdinom. Pozor si treba dávať aj na to, aby ste nezískali povesť vychýreného vyšetrovateľa, ktorý vrahov dokáže rýchlo odhaliť. V tom momente sa z vás totiž stane hlavný terč a všetci impostori sa budú pokúšať zabiť vás. Opatrnosti nie je nikdy dosť a ako sme písali už vyššie, nie všetky informácie hláste aj ostatným.

10. V Among Us nič nie je isté

Opísali sme vám niekoľko bodov, ktoré by vám mali napomôcť k tomu, aby ste v roli „crewmate“ vydržali dovtedy, kým odhalíte všetkých vrahov. Nie vždy však musia tieto pravidlá platiť. Takže najhlavnejšie pravidlo je, že nič nie je isté. Niektorí nie sú dobrí stratégovia, iní sú nováčikovia, ďalší to hrajú na všetky strany. Netreba zabúdať ani na to, že niektoré veci môžu robiť aj samotní Impostori – napr. nahlásiť telo hráča, ktorého pred pár chvíľami zabili, či opraviť sabotáž, ktorú sami spustili, len aby si získali dôveru. Niektorí sú ochotní za cenu výhry obetovať aj život druhého vraha. Takže pri hraní jednoducho dávajte pozor, snažte sa zapamätať si všetko čo vidíte a verte svojmu vnútru. V každom prípade sa však bavte, pretože aj keď vyhodíte nesprávneho, je tu ďalšie kolo a ďalšia zábava. Pretože o tomto by Among Us malo byť.

Tipy priniesol portál GameSpot.

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Microsoft spomaľuje distribúciu novej aktualizácie Windows 10 20H2. Chce sa vyhnúť zbytočným problémom 27. októbra 2020
  Operačný systém Windows 10 obdržiava každoročne dve veľké softvérové aktualizácie, ktoré prinášajú nové funkcionality a čiastočné dizajnové zmeny. Nie je tomu inak ani v tomto roku, pričom na jar bola väčšine používateľov sprístupnená nová aktualizácia nesúca označenie Windows 10 20H1. Medzi používateľmi je aktualizácia známa aj ako aktualizácia z mája 2020, pričom momentálne ju využíva […]
  Tomáš Sedláček
 • Google pracuje na funkcii, pomocou ktorej si budete môcť v prehliadači Chrome odložiť nedočítané články na neskôr 27. októbra 2020
  Vývojárska verzia prehliadača Chrome obsahuje vcelku zaujímavú funkciu, prostredníctvom ktorej si môžete jednoduchšie ukladať články, či stránky za účelom, aby ste si ich neskôr prečítali. Zatiaľ čo v súčasnosti si musíte článok, ktorý vás zaujal, uložiť  do záložiek, kde medzi „kopiacimi sa“ stránkami dochádza k chaosu, prípadne si ju môžete poslať na e-mail, kde sa […]
  Martin Borko
 • Najhodnotnejšou značkou na svete je Apple. Mierne si polepšil Samsung, Huawei zas výrazne stratil 27. októbra 2020
  Rok 2020 je pre mnoho spoločností „studenou sprchou“. Dôvodom je aktuálne prebiehajúca pandémia, ktorá ovplyvnila podnikanie mnohých firiem. Na druhej strane nájdeme aj mnoho spoločností, ktorým sa náramne darilo. Napríklad spoločnosť Zoom, ktorá raketovo rástla. Rebríček Best Global Brands 2020 (pozn. redakcie: po kliknutí na odkaz si môžete pozrieť celý rebríček), ktorý každoročne odhaduje hodnotu […]
  Martin Borko
 • Facebook pravdepodobne našiel spôsob, ako bude zarábať na službe WhatsApp 27. októbra 2020
  WhatsApp aktuálne patrí medzi najpoužívanejšie komunikačné platformy na svete. Hoci je táto služba veľmi populárnou, tak aj napriek tomu Facebook stále nemá poriadny koncept, ako možno na tejto službe zarábať. V minulosti sa objavili správy, ktoré hovorili, že sociálna sieť začne zobrazovať v rámci rozhrania aplikácie reklamu. Nešlo by o nezvyčajný, či neočakávaný krok, veď […]
  Martin Borko
 • Takto vyzerá aktuálny výpredaj platených hier a aplikácií z Google Play, ktoré stiahnete zadarmo 27. októbra 2020
  Tak ako každý týždeň, tak aj tento prebieha v obchode Google Play veľký výpredaj platených Android aplikácií a hier, ktoré môžete dočasne stiahnuť zadarmo. Na zozname nižšie nájdete 14 aplikácií, 30 hier a 9 aplikácií určený na prispôsobenie zariadenia, ktoré môžete po obmedzený čas stiahnuť zadarmo. Z aplikácií dávame extra do pozornosti Total Media Player […]
  Martin Borko
Zaujímavý článok
Hry na PlayStation 5
Najväčšie PS5 hry, ktoré si môžete predobjednať už dnes