Among Us tipy: Ako čo najlepšie hrať za Impostora

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
Among Us ilustračné foto Impostori
Zdroj: pcgamesn.com

Pred nejakým časom sme vám priniesli rozsiahly článok zameraný na hru Among Us. V ňom sme vám ponúkli zopár tipov, ktoré sa vám hodia, ak sa ocitnete na strane „Crewmate“. Teda nie ste vrahom. V tom dnešnom vám naopak poradíme, ako čo najefektívnejšie hrať na strane Impostora.

1. Naučte sa zoznam úloh čo najskôr

Niektoré pravidlá platia rovnako pre Crewmate a rovnako pre Impostorov. Jedno z nich je dôležitosť poznania jednotlivých úloh. Ak sa úlohy naučíte, bude pre vás jednoduchšie hrať hru s tým, že presne budete vedieť čo ste „robili“ a kde ste to „robili“. Vaša hra by mala začať ešte pred samotným spustením hry. Všimnite si koľko taskov je zvolených, koľko je dlhých a koľko krátkych. Ak tak spravíte, odhaliť vás bude ešte náročnejšie.

2. Sledujte kto sa kde nachádza

Bezduché chodenie hore dole po mape vám nepomôže. Dôležité je tiež poznať, čo robili ostatní hráči. Buďte pozorní a sledujte, čo sa deje na mape. Možno sa vám podarí zvaliť vinu na niekoho, koho ste videli vo vašej blízkosti. Rovnako vám to môže pomôcť v tom, že ak hráte desiati a vy vidíte, že siedmi sú naľavo a jeden hráč sa motá vpravo, máte ideálnu príležitosť ho zabiť.

3. Spolupracujte s druhým Impostorom

Pri hre desiatich hráčov sa väčšinou zvolí možnosť, aby boli vrahovia dvaja. V takom prípade je ideálne s druhým človekom spolupracovať. Áno, počas hry by sa nemalo medzi sebou komunikovať, ale dá sa to robiť aj bez toho. V prvom rade sa snažte o tzv. „double kill“. To znamená, že v jednom momente obaja niekoho zabijete. Sledujte čo robí ten druhý, majte na mysli jeho aj svoj cooldown. Takto budete mať väčšiu šancu uspieť. Tip na záver tohto bodu, ak vás náhodou odhalia a vyhodia, nespúšťajte v hre žiadne sabotáže. Nemôžete predsa vidieť do hlavy toho druhého. Z vlastnej skúsenosti to spôsobí viac škody ako úžitku.

4. Premyslené zabíjanie v Among Us

Máte príležitosť niekoho zabiť, tak sa toho chytíte. Jeden klik a mŕtve telo už leží na zemi. Aj to je cesta. Oveľa efektívnejšie je zabíjať premyslene. Už po jednej, dvoch hrách viete, kto je aký hráč. Niekomu to páli lepšie, inému nie. A tak sa snažte zabíjať vždy od tých „najinteligentnejších“. Vaša šanca na úspech sa zvyšuje aj premyslenými krokmi.

5. S vraždami nečakajte

Krátka, ale výstižná rada. Po tom, čo vám hra umožní zabíjať, by ste nemali strácať čas a mali by ste sa pustiť rovno do práce. Prílišné čakanie sa v tomto prípade nemusí vyplatiť.

6. Využívajte sabotáže

Ako Impostor môžete hráčov rozptýliť tým, že hru začnete sabotovať. Hráči tak musia opustiť svoje úlohy a utekať na koniec mapy, aby sa zachránili. Viete ich týmto rozmiestniť, keď sa spojili v jednej miestnosti, viete si pri tomto vybudovať vlastné aliby – napr. ak pôjdete vypnúť sabotáž. Najefektívnejšie je v tomto prípade využitie vypnutia svetiel, ktoré ponorí celú mapu do tmy. V takom prípade je zabíjanie efektívnejšie, pretože sa znižuje šanca, že by vás niekto videl. Dôležité je poznať, čo jednotlivé sabotáže znamenajú, kde sa „vypínajú“, poprípade koľko ľudí je potrebných na ich vypnutie.

7. Ventilačné šachty využívajte čo najmenej

Takzvané venty sú obľúbenou možnosťou všetkých Impostorov. Vedia sa tak rýchlo presúvať medzi miestnosťami, či skryť sa v nich v prípade ohrozenia. Avšak venty vám vedia viac uškodiť ako napomôcť. Prečo? V prvom rade sa vám pri pobyte v nich prestane odpočítavať cooldown, a teda čas, kedy budete môcť opäť zabíjať. A v neposlednom rade, ak sa v nich budete zdržiavať príliš dlho, ostatným hráčom môže prísť divné, že vás v podstate nikde nevideli. Ako sa hovorí, všetko s mierou, v tomto prípade platí dvojnásobne.

8. Self-report je istá smrť

Niekoho zabijete a sami nahlásite mŕtve telo. Buď viete perfektne klamať, alebo Among Us neviete hrať. Teraz po prečítaní týchto tipov už budete. Ale späť k veci. Mŕtveho hráča, ktorého ste sami zabili, hláste iba vtedy, ak vás niekto pri vražde videl. Vtedy už niet cesty späť. Môžete to totiž zvaliť na druhého hráča. Ak budete presvedčiví, môže vám to vyjsť. Inak je self-report nezmysel.

9. Zabitie v skupine ľudí

Tento bod nás vracia opäť na začiatok, kde sme si hovorili o tom, že je dôležité poznať všetky tasky. Tie sú nastavené tak, že niektoré z nich má len jeden hráč, niektoré musia spraviť všetci. A o to ide. Všimnete si, že sú štyria, piati, hráči na jednej kope pri vás a vtedy niekoho zabijete. Všetci ostanú v šoku, ale pravdepodobne pri takomto zabití nikto nevypadne, lebo podozrenie padá rovnako na všetkých. V ďalšej časti hry si však už budete musieť dávať väčší pozor, resp. ostatní si budú dávať pozor na vás.

10. Hrajte rovnako za obe strany

Nemôžete pri hraní za crewmate všetkých obviňovať, skákať do rečí, pýtať sa otázky jednu cez druhú a pri hraní za Impostora byť ticho. Automaticky tak vzbudzujete pozornosť. Snažte sa hru hrať po celý čas rovnako, či už na jednej alebo na druhej strane. Dôležité je nájsť si v tomto pomyselnú zlatú strednú cestu.

To bolo niekoľko tipov ako hrať Among Us za Impostorov. Zďaleka to však nie sú všetky. Ak máte nejaké ďalšie, budeme radi, ak sa s nimi podelíte v komentároch. Hra je dostupná na Google Play Store zadarmo, alebo za necelé 4 eurá na digitálnej platforme Steam.

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Android 10 je najrozšírenejšou verziou Androidu. Takto vyzerá trhové rozloženie síl jednotlivých verzií Androidu 4. decembra 2020
  Ešte v apríli tohto roka sme vám priniesli štatistiky ohľadne distribúcie jednotlivých verzií operačného systému pričom najrozšírenejšou verziou v tom čase bol Android 9 Pie. Ten pokrýval 31,3% trhu. Druhou najrozšírenejšou verziou bol Android 8 Oreo s trhovým podielom 21,3%, a treťou najrozšírenejšou verziou bol Android 7 Nougats 12,9% pokrytím trhu . Medzičasom bol predstavený nový […]
  Martin Borko
 • Pozrite sa, ako si môžete do fitness náramkov Mi Band 4 a Mi Band 5 nahrať typ písma s diakritikou 4. decembra 2020
  Mi Band náramky nielen v našom regióne, ale naprieč celým svetom, patria medzi populárne zariadenia. Dôvodom je atraktívna cena v kombinácii s pokročilými funkciami. Jeden neduh však tieto náramky majú – a ním je absencia písma s diakritikou. A práve preto by sme vám radi priniesli jednoduchý návod krok po kroku, ako si môžete do […]
  Martin Borko
 • Google Mapy poskytnú nové príležitosti, ako budete môcť spoznávať svoje okolie 4. decembra 2020
  Google Mapy plynúcim časom sa stávajú stále viac významnejším hráčom na trhu s mapami, ktorý expanduje aj do ďalších oblastí. Dôvodom je, že spoločnosť v pravidelných intervaloch pridáva nové funkcie. Nie tak dávno sme mohli napríklad čítať o funkcii vyhľadania miest s bezbariérovým prístupom, možnosti aktívneho zdieľania polohy a podobne. Najnovšie spoločnosť prostredníctvom svojho blogu informuje o […]
  Martin Borko
 • Huawei je lídrom trhu v oblasti telekomunikačného vybavenia a to aj napriek sankciám. Takto je podelený trh 4. decembra 2020
  Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je pod veľkým tlakom vo viacerých oblastiach podnikania. O to viac je prekvapujúci report analytikov zo skupiny Delloro, ktorí prišli so zaujímavými číslami. Podľa správ, ktoré publikovali, Huawei je v rozpätí 1. až 3. kvartálu tohto roka najúspešnejšou spoločnosťou v oblasti podnikania s telekomunikačným vybavením. Ide o technológie na […]
  Martin Borko
 • Nokia odhaľuje, či je 5G sieť energeticky efektívnejšou ako dnešné 4G siete. Prekvapuje vás výsledok? 4. decembra 2020
  Nová štúdia spoločností Nokia a Telefónica zistila, že 5G siete sú až o 90 percent energeticky efektívnejšie na prenosovú (dátovú) jednotku ako staršie, no dnes stále využívané 4G siete. Prieskum, ktorý sa uskutočňoval počas trojmesačného obdobia, sa zameriaval na spotrebu energie rádiovej prístupovej siete (RAN) v sieti spoločnosti Telefónica. Zavádzanie 5G sietí je momentálne nastavené […]
  Tomáš Sedláček
Zaujímavý článok
PS Plus Collection
Sony začalo trestať hráčov, ktorí zneužívali systém