Among Us sa opäť hlási o slovo. Vývojári vysvetlili, na čom pracovali v uplynulých týždňoch

Odoberaj novinky cez  Google News
Among Us
Zdroj: wallpapersden.com

O populárnej hre Among Us sme naposledy písali pred zhruba mesiacom. Týkalo sa to plánov priniesť titul od vývojárov z InnerSloth na Xbox konzolu. Odvtedy sme však o hre nič nepočuli. Vývojári sa preto rozhodli prehovoriť, na čom pracovali v uplynulých týždňoch a prečo sme sa dlhší čas nedočkali žiadnej väčšej aktualizácie.

Obrovské množstvo hráčov, ktorí hru objavili v roku 2020, aj keď vyšla už o dva roky skôr, so sebou prinieslo nielen množstvo financií, ale aj výziev. Zážitok z hrania začali ničiť hackeri a vývojári preto museli do Among Us implementovať anti cheat. Okrem toho však museli zmeniť aj celkový postoj k vývoju.

Musíme totiž pripomenúť, že štúdio už pilne pracovalo na pokračovaní. „Museli sme sa vrátiť k práci na tomto dieli aj keď sme si mysleli, že už je hotový. Dva mesiace sme strávili len nad reštrukturalizáciou, vymýšľaním nových procesov a získaním nových partnerov, ktorí nám mali pomôcť udržať sa nad hladinou,“ uviedli vývojári, ktorých cituje napr. web Eurogamer.

Štúdio, ktoré na hre pracovalo sa pôvodne skladalo len z troch členov. „Pôvodne to boli len traja kamaráti, ktorí pracovali spoločne. Pokiaľ však chceme, aby to fungovalo dlhodobo, museli sme všetko usmerniť, nabrať nových zamestnancov a napredovať ďalej. Všetko je to práca, ktorú nie je vidieť. Ale aj keď to znamenalo venovanie času mimo hru, súčasný a budúci vývoj bude vďaka tomu jednoduchší,“ uzavreli.

Vývojári však potvrdili, že už plnohodnotne pracujú na ďalších aktualizáciách a už čoskoro by sme sa tak mali dočkať napr. aj očakávanej mapy Airship. Dovtedy si môžete prečítať naše tipy, ako byť v Among Us čo najlepší, a to či už na strane Impostora, alebo bežného hráča.