Americká FBI vyšetruje podvádzanie v hre CS:GO

Odoberaj novinky cez  Google News
Aktualizácia do CS:GO
Zdroj: counter-strike.net

Kto by to bol povedal, že “obyčajné” podvádzanie v hre CS:GO vám zavesí na krk americkú FBI. Čo sa pred pár rokmi javilo nereálne je dnes realitou. Avšak, aby sme prípadných podvodníkov medzi našimi čitateľmi upokojili, ide o väčšiu skupinku ľudí, ktorý toho majú na svedomí viac. Nejde o jednotlivca, ktorý si na jeden-dva zápasy zapol nelegálny softvér. To ale nič nemení na fakte, že cheatovať ani podvádzať sa jednoducho nemá.

Na správu upozornil ako prvý zahraničný portál Kotaku. Ten si všimol, že komisár organizácie Esports Integrity Commission (ESIC) v rozhovore na YouTube prezradil zaujímavé novinky. V rozhovore priznal, že úzko spolupracujú s americkou FBI pri riešení podvádzania v hre CS:GO. Ide o malú skupinku ľudí, ktorí zasahovali do vývoja zápasov ligy MDL.

Niektorí z vás to možno poznajú pod výrazom “match fixing”. Vo voľnom preklade to znamená, že ovplyvňujete výsledok zápasu. Napríklad tak, že si stavíte na súperov tím, úmyselne prehráte a vezmete si výhru. Je to veľmi jednoduchý príklad, ale celá problematika je oveľa zložitejšia. Princíp však ostáva rovnaký – zásah do výsledku zápasu.

“Nazval by som to ako klasický match fixing. Hráči brali úplatky, aby úmyselne prehrali zápas,” hovorí Ian Smith. “Trvá to už dlhšiu dobu a táto skupinka je dobre organizovaná. Takže znova, do istej miery spolupracujeme aj s FBI, ktorá iba nedávno spustila novú jednotku. Tá pozoruje nelegálne chovanie v stávkovaní na športy.”

Podobný škandál nedávno zasiahol aj Austráliu, kde dostalo sankcie alebo zákaz zúčastňovať sa na turnajoch až 30 ľudí. Podobný prípad je aj tento. Smith tvrdí, že už čoskoro budú môcť v tomto smere prezradiť viac. Do 10 dní až dvoch týždňov vraj prídu s oficiálnym vyjadrením. Nám neostáva nič iné, len čakať, ako si s touto organizáciou zákon poradí.