American Truck Simulator dostáva v novom patchi oficiálny multiplayer

Odoberaj novinky cez  Google News
Multiplayer prichádza do hier od SCS Software
Zdroj: scssoft.com

S množstvom testov, spätnej väzby, opráv a dolaďovania sme sa konečne dočkali. Dlho očakávaný patch 1.41 pre American Truck Simulator konečne dorazil a spolu s ním aj oficiálny multiplayer. Pri vydaní sa vývojári z SCS Software všetkým zúčastnením na beta testovaní, bez ktorých by to nebolo tak rýchle, poďakovali. „Dúfame, že si teraz môžete naplno vychutnať rôzne nové funkcie, ktoré obsahuje táto aktualizácia.“

Čo teda nájdete v aktualizácii 1.41 pre ATS? Poďme sa na to pozrieť bližšie. Hlavným prvkom tohto patchu bude už spomínaný multiplayer. Convoy, ako znie jeho názov, je nový režim pre viacerých hráčov, v ktorom si hráči môžu nastaviť a usporiadať svoje vlastné relácie.

Convoy sa dá nastaviť aj súkromne, aby ste mohli jazdiť so svojimi priateľmi alebo aj verejne s inými kamionistami. V súčasnosti existuje podpora synchronizovaného prenosu AI, času a počasia a schopnosť vykonávať rovnakú prácu ako ostatní hráči. Convoy vám umožňuje vytvoriť a usporiadať online reláciu až s 8 hráčmi.

Convoy sa časom rozšíri

„V budúcnosti plánujeme zvýšiť hranicu hráčov. V súčasnosti ju však vzhľadom na jej rozpracovanosť udržiavame na nízkej úrovni,“ uviedli vývojári. Hostitelia relácií sa automaticky stanú administrátormi týchto relácií. Čo im umožní v konečnom dôsledku ovládať, aké prostredie chcú mať online, a tiež mať možnosť vylúčiť z relácie neprispôsobivých hráčov, ktorí budú mať v úmysle len škodiť.

Aké možnosti a funkcie budú teda hráči môcť v režime Convoy používať a vyskúšať?

 • Každý hráč môže hostiť a vytvárať vlastné súkromné relácie až pre 8 osôb
 • Schopnosť prepravovať rovnaké zmluvy / pracovné miesta spoločne od tej istej spoločnosti a na rovnaké miesto určenia
 • Synchronizovaná prevádzka AI
 • Synchronizovaný čas a počasie
 • Synchronizované lakovanie, príslušenstvo pre nákladné vozidlá, príslušenstvo pre kabíny, náklad a ďalšie
 • Schopnosť komunikovať s ostatnými vodičmi prostredníctvom rozhlasového vysielania CB (kláves X), rýchlych odpovedí (kláves Q) alebo textového chatu (kláves Y)

Načo si dať pozor?!

Vieme, že nesmierne veľa z vás sa túži pripojiť a vyskúšať túto novú funkciu. Pred pripojením sa k svojim priateľom na cestách však musíte vedieť niekoľko vecí:

 • Módy v režime Convoy nie sú v počiatočnom vydaní podporované.
 • Po odpojení hráča môžu vozidlá AI zmiznúť.
 • Zdvíhacie mosty nie sú synchronizované. Pri prvom vydaní konvoja budú stáť.
 • Steam pozvánky fungujú zatiaľ iba cez prekrytie Steamu.
 • Rozhlasové vysielanie CB (klávesová skratka „X“) interferuje s riadkom na zadávanie textu.

Obávate sa pokroku vo svojom profile? V prípade problémov a iných okolností, ktoré nebudete mať pod kontrolou, budú mať hráči možnosť vrátiť sa do bodu pred zapojeím sa do Convoyu vďaka uloženým súborom. „Od priateľov až po VTC, sme nadšení, keď vidíme, ako si Convoy užijete, a tešíme sa na vašu konštruktívnu spätnú väzbu k tejto novej online funkcii.“

Zmeny sa dočkala aj California. Tá dostala akýsi „reskin“ a celkovú úpravu mapy. Tešiť sa tak môžete napr. na nové stanice hraničnej kontroly poľnohospodárstva. V hre budú tieto nové stanice fungovať podobne, ako súčasné vážiace stanice. Update však obsahuje aj zásadné prepracovanie rozloženia cesty, poľnohospodárske stanice a ďalšie.

Tak teda, už ste skúsili oficiálny multiplayer v American Truck Simulator? Dajte nám vedieť v komentároch na sociálnych sieťach.