AMD sa tiež chystá predstaviť nové grafické karty

Odoberaj naše novinky cez  Google News alebo sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming
AMD Radeon
Zdroj: amd.com

Iba pár dní po tom, čo Nvidia predstavila svoje nové a výkonné grafické karty založené na architektúre Ampere sa k tomuto kroku odhodlala aj spoločnosť AMD. Tá už čoskoro chystá prezentáciu, v ktorej nám ukáže svoje nové grafické karty, ktoré taktiež nazýva „novou generáciou kariet“. Informuje o tom portál IGN.

Nové grafické karty od AMD budú fungovať na architektúre RDNA 2 a počas prezentácie by sme mali viac dozvedieť aj o tom, ako táto architektúra funguje. Podľa oficiálneho vyhlásenia sa tiež môžeme tešiť na predstavenie novej série kariet Radeon RX 6000. AMD úzko spolupracuje s vývojármi hier a hráčmi a preto novým grafickým kartám verí.

Architektúra RDNA 2 je niečo, čo sa bude využívať aj v konzolách novej generácie, teda v Xbox Series X a PlayStation 5. Samozrejme, v upravenej forme pre potreby jednotlivých konzol. Predstavenie by malo prebehnúť 28. októbra. Bude však ešte jedno.

O niečo skôr, 8. októbra, sa AMD chystá predstaviť novú generáciu procesorov Ryzen pre stolné počítače. V tomto smere si spoločnosť verí rovnako ako pri grafických kartách. Poháňané budú architektúrou Zen 3 a podľa slov AMD posunú level hrania na úplne iné rozmery.

Na predstavenie sa môžu tešiť všetci hráči, keďže AMD je známe hlavne svojimi nízkymi cenami za ich výkonné produkty. O všetkom dôležitom vás budeme včas informovať aj na našej stránke.

Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o danej chybe napíšeš na kontakt@spawn.sk prípadne našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na  Facebooku, followom na Instagrame aj odberom na  Google News. Prostredníctvom FB a IG sa budeme snažiť čo najskôr pridať dôležité herné, filmové aj seriálové novinky, ktoré potrebujete. Určite nevynecháme ani súťaže, ankety a recenzie :)

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

Zaujímavý článok
PlayStation lietadlo
Sony si na distribúciu PlayStation 5 objednalo 60 lietadiel