AMD sa tiež chystá predstaviť nové grafické karty

Odoberaj novinky cez  Google News
AMD Radeon
Zdroj: amd.com

Iba pár dní po tom, čo Nvidia predstavila svoje nové a výkonné grafické karty založené na architektúre Ampere sa k tomuto kroku odhodlala aj spoločnosť AMD. Tá už čoskoro chystá prezentáciu, v ktorej nám ukáže svoje nové grafické karty, ktoré taktiež nazýva “novou generáciou kariet”. Informuje o tom portál IGN.

Nové grafické karty od AMD budú fungovať na architektúre RDNA 2 a počas prezentácie by sme mali viac dozvedieť aj o tom, ako táto architektúra funguje. Podľa oficiálneho vyhlásenia sa tiež môžeme tešiť na predstavenie novej série kariet Radeon RX 6000. AMD úzko spolupracuje s vývojármi hier a hráčmi a preto novým grafickým kartám verí.

Architektúra RDNA 2 je niečo, čo sa bude využívať aj v konzolách novej generácie, teda v Xbox Series X a PlayStation 5. Samozrejme, v upravenej forme pre potreby jednotlivých konzol. Predstavenie by malo prebehnúť 28. októbra. Bude však ešte jedno.

O niečo skôr, 8. októbra, sa AMD chystá predstaviť novú generáciu procesorov Ryzen pre stolné počítače. V tomto smere si spoločnosť verí rovnako ako pri grafických kartách. Poháňané budú architektúrou Zen 3 a podľa slov AMD posunú level hrania na úplne iné rozmery.

Na predstavenie sa môžu tešiť všetci hráči, keďže AMD je známe hlavne svojimi nízkymi cenami za ich výkonné produkty. O všetkom dôležitom vás budeme včas informovať aj na našej stránke.