Amazon zrušil chystanú MMO zo sveta Pána prsteňov

Odoberaj novinky cez  Google News
The-Lord-of-the-Rings-titulka
Zdroj: pinterest.com

Ako blesk z jasného neba obletela svetom informácia portálu Bloomberg, že Amazon sa rozhodol poslať ku dnu projekt, na ktorom pracoval cez 2 roky. Ide o MMO hru zo svet Pána prsteňov (The Lord of the Rings).

Hra oznámená pred dvoma rokmi bola vo vývoji v spolupráci Amazon Game Studios a čínskej spoločnosti Leyou, ktorá vlastní štúdiá ako Digital Extremes, Splash Damage, Athlon Games, Kingmaker a Radiance Games. Vlastníkom Leyou je od minulého roka, konkrétne od decembra, gigant Tencent.

Jason Schreier, čo by autor pôvodného článku, tvrdí, že podľa jeho informácií ku zrušeniu hry viedol práve spor medzi Amazonom a Tencentom. Hovorca Amazonu potvrdil, že po nákupe Leyou neboli schopní v projekte ďalej pokračovať. Tím, ktorí na hre pracoval preto bude presunutý na iné projekty.

„Milujeme značku Pán prsteňov a sme sklamaní, že neprinesieme túto hru zákazníkom,“

uviedol hovorca vo vyhlásení.

Čo vlastne Amazon chystal?

MMO The Lord of the Rings bolo po prvýkrát oznámené v roku 2018. Slávnostne sa znovu pripomenulo v roku 2019. Pracovalo na ňom štúdio Athlon Games. Malo ísť o free-to-play hru pre PC, ale aj konzolových hráčov. Navštíviť sme mali zeme, postavy a tvory, ktoré sme predtým v Tolkienovom svete nevideli.

Amazon hovoril o projekte ako o obrovskej príležitosti. Mali totiž k dispozícii jeden z najbohatších fiktívnych vesmírov vôbec. Na hre navyše pracovali skúsení ľudia, ktorí v minulosti pracovali na hrách ako EverQuest, Destiny, PlanetSide či World of Warcraft.

Aj napriek tomu, že titul mal vyjsť niekedy v roku 2022, doposiaľ sme ho nevideli v akcii. Najnovšie správy dosvedčujú to, že už ho zrejme ani nikdy neuvidíme.

Na záver len pripomenieme, že Amazon okrem hry pracuje aj na seriáli zo sveta Pána prsteňov. Ten však nemá s hrou nič spoločné. Zaujímavé pri tom je, že za prvú sériu má spoločnosť zaplatiť neskutočných 465 miliónov dolárov.