Amazon so svojou novou MMO New World hráčov zaujal

Odoberaj novinky cez  Google News
MMO hra New World
Zdroj: Amazon Games

Spoločnosti Amazon sa zatiaľ nepodarilo vo veľkom štýle preraziť na hernom trhu, aj keď niekoľko pokusov tu už bolo. Tie však boli buď neúspešné, alebo zrušené. Našťastie prišli s novou MMO hrou New World, ktorá si, aspoň zatiaľ, hráčov získala a darí sa jej. Ale nehovoríme len o sledovanosti hry na Twitchi a podobných video platformách, ale aj v počte hráčov.

Hra New World pokorila ďalší míľnik, počas víkendu ju v jednom momente hralo vyše 200-tisíc hráčov. Dokazujú to aj štatistiky priamo zo Steamu. Cez víkend sa tak dostala medzi prvú desiatku najhranejších hier na Steame. Umiestnila sa na šiestom mieste a predbehla stálice ako Rust, Rainbow Six Siege alebo Warframe. Zaujímavé je aj to, že hra je zatiaľ v uzavretej beta verzii no zdá sa, že Amazon rozdal dostatok prístupov do testovania. Vydanie je naplánované na koniec letných prázdnin – 31. augusta tohto roku.

Je to tiež prvý herný úspech Amazonu po sérii prešľapov a zrušených hier. Nádejne vyzerajúca hra Crucible bola zrušená len nedávno, dôvody si môžete prečítať v našom článku, ktorý sme pre vás vtedy napísali. Nepochodila ani hra z prostredia Pána Prsteňov, tiež malo ísť o MMO. Dokonca ani New World nemala ľahký štart, odložená bola až trikrát.

Okrem toho sa vynorili informácie aj o tom, že MMO novinka od Amazonu kazí nové grafické karty RTX 3090, Amazon však tieto správy poprel a uvádza, že hranie ich hry New World je bezpečné.Napriek tomu však Amazon pristúpil k obmedzeniu snímkov za sekundu v menu, aby uistil hráčov ešte viac.