Amazon Games rozšíri štvrté štúdio s tvorcami z Ubisoftu

Odoberaj novinky cez  Google News
Amazon Game Studios sa už pred dlhšou dobou premenovalo na Amazon Games
Zdroj: pdvg.it

Amazon si najal niekoľko hlavných tvorcov priamo z Ubisoftu a to konkrétnejšie vývojárov hry Rainbow Six Siege. Tí by im mali pomôcť pri vývoji novej multiplayer hry, pre ich nové, v poradí štvrté vývojárske štúdio.

Amazon včerajším dňom oznámil založenie úplne nového vývojového štúdia v rodine Amazon Games, ktoré sa nachádza v kanadskom Montreale. Za tímto novým tímom budú stáť Luc Bouchard, Alexandre Remy, Xavier Marquis a Romain Rimokh. Štúdio sa bude predovšetkým zameriavať hlavne na vývoji Triple A (AAA) hier.

Títo štyria menovaní sú známy hlavne komunite Rainbow Six Siege hry. Už roky sú tvárami spomínanej hry a prispeli hlavne k jej vzniku, dizajnu ale aj pokračujúcemu vývoju v priebehu rokov. Marquis a Remy však už v decembri 2019 tím okolo R6S opustili, aby pracovali na inom projekte pod spoločnosťou Ubisoft.

Nie je isté, kedy presne opustili Ubisoft, ale všetci štyria by mali tvoriť vedenie tohoto nového štúdia v Amazone. Bouchard by mal byť vedúcou hlavičkou tímovej produkcie a Marquis by mal zastupovať pozíciu kreatívneho riaditeľa.

Amazon Games Montreal by sa tak malo pripojiť už k existujúcim tímom v mestách Seattle, Orange County a štúdia v San Diegu. Toto včerajšie oznámenie taktiež prinieslo aj prvé náznaky štúdia, a to, akej hre by sa mali v prvopočiatkoch venovať. Malo by ísť o multiplayer hru, úplne novej značky. Najbližšou hrou, ktorá vyjde pod taktovkou Amazonu by mala by MMO hra New World, ktorá víjde 31. augusta na PC.