Alan Wake Remastered sa ukázal cez prvý trailer

Odoberaj novinky cez  Google News
Remaster hry Alan Wake
Zdroj: Tlačová Správa

Po tom, čo bol tento týždeň oznámený, sa Alan Wake Remastered oficiálne dočkal aj predstavenia, a to cez vôbec prvý trailer. Počas včerajšieho PlayStation Showcase, sa predstavil aj s dátumom vydania stanoveným na 5. októbra 2021. Remaster bude zahŕňať základnú hru ako aj dve rozšírenia príbehu, The Signal a The Writter.

Aj keď to bolo oficiálne odhalené počas PlayStation Showcase, už dávnejšie bolo potvrdené, že Alan Wake Remastered príde na PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One a PC prostredníctvom obchodu Epic Games Store. V skutočnosti práve obchod Epic Games Store má na svedomí tento únik, o ktorom sme informovali aj my na našom webe.

Taktiež sa potvrdilo, že verzia PS4 Pro ponúkne režim Performance aj Quality. Druhý z nich beží na 60 fps, zatiaľ čo prvý na 4K a 30 fps. Medzitým bude verzia na PS5 bežať pri 4K a 60 snímkach za sekundu. Oficiálne odhalený dátum vydania 5. októbra, dal len za pravdu uniknutým informáciám, ktoré tento dátum odhadovali správne.

Celé to však dáva zmysel predstavám fanúšikov, ktorí tvrdia, že Remedy usilovne pracuje na druhom pokračovaní. Alan Wake Remastered, ktorý sa ukázal cez prvý trailer, je skvelou správou najmä z dôvodu, že hra má neskutočne hutnú atmosféru. Menším sklamaním však je, že ide len o akýsi základný remaster. Takže po grafickej stránke neočakávajte veľa.