Alan Wake remaster je oficiálny, vyjde ešte tento rok

Odoberaj novinky cez  Google News
Remaster hry Alan Wake
Zdroj: Tlačová Správa

Sen mnohých sa dnešným dňom stal skutočnosťou. Hra Alan Wake dostane remaster a tentoraz je táto správa oficiálna, priamo od štúdia Remedy. Za remastrom ale stojí aj Epic Games. Podľa tlačovej správy, remastrovaná edícia hry bude obsahovať základnú hru, ktorá vyšla v roku 2010 a obe DLC. Ako bonus nahral k hre nový komentár jej kreatívny riaditeľ, Sam Lake.

Okrem remastru je tu však aj ďalší dôvod na radosť. Hru si konečne užijú aj hráči na konzolách PlayStation, keďže pôvodne hra vyšla ako exkluzivita na Xbox 360 a PC. Remaster tejto hry je pre štúdio Remedy naozaj veľká udalosť o to väčšmi v tejto dobe. Z hry sa stala akási klasika, kultovka, ktorá si získala množstvo fanúšikov a tí ju doteraz neopustili. Neskôr sa začali vynárať prvé informácie o tom, že Remedy a Epic Games pre nás niečo chystajú. Remedy však hru vydali ako Xbox exkluzivitu a dlhé roky k nej mal práva na vydanie Microsoft. Až teraz sa veci zmenili.

Remedy získalo práva späť ešte v roku 2019, práve v tom roku vyšla aj hra Control. Taktiež skôr psychologická hra z dielne štúdia, než len akčná strieľačka. Počas celej hry mohli hráči nachádzať rôzne skryté odkazy na Alana Wakea a dopĺňať si tak jeho príbeh. Ale až DLC do hry Control s názvom AWE spojilo tieto otvorené konce do jedného. Control a Alan Wake existujú v rovnakom hernom vesmíre a ich príbehy sú navzájom prepojené. Takže čokoľvek, čo príde do hry Control ďalej, bude určite ovplyvňovať aj sériu Alan Wake.

Čo sa samotného remastru týka, hra dostane o čosi vylepšenú grafiku, podporu 4K rozlíšenia a množstvo ďalších, či už menších alebo väčších úprav. Hra vychádza ešte túto jeseň – teda čoskoro na platformy PC (Epic Games), PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S.