Alan Wake 2 je pravdepodobne v „plnej produkcii“

Odoberaj novinky cez  Google News
Hra Alan Wake
Zdroj: remedygames.com

Vývojári z Remedy potvrdili, že ich neohlásený herný projekt po boku Epic Games „prešiel do plnej produkcie“. Je to hra, o ktorej sa niektorí domnievajú, že ide o Alan Wake 2. Prečo? Najmä preto, že Remedy znovu získali značku Alan Wake v roku 2019 a minulý rok oznámili, že na ďalšej hre v „Remedy Connected Universe“ sa už pracuje.

Spoločnosť Remedy v tej istej správe pre investorov uviedla, že vo svojej druhej neohlásenej hre menšieho rozsahu sú stále v „režime plnej produkcie“. Minulý rok sme sa dozvedeli, že spoločnosť Epic Games financovala projekt Remedy. Takže to pravdepodobne znamená, že spoločnosť Epic vydá neohlásenú hru. Z tohoto dôvodu je vysoko pravdepodobné, že pôjde o plnohodnotnú exkluzivitu pre Epic Games Store na PC. Spoločnosť Remedy si však ponechá úplné vlastníctvo IP.

V rámci prezentácie Remedy poznamenala, že Control má k dnešnému dňu viac ako 10 miliónov hráčov. Štúdio tiež zopakovalo, že vývoj kooperatívnej hry pre 4 hráčov odohrávajúcej sa vo vesmíre Control napreduje a že „budúca hra s väčším rozpočtom“ je v „ranej fáze koncepcie“. Neostáva nám teda už nič iné ako len s napätím čakať či sa tieto špekulácie potvrdia.

Alan Wake je hra z roku 2010, ktorá zožala nesmierny úspech. Nieje sa teda čomu diviť, že po 11 rokoch je okolo tejto značky taký humbuk. Pre hráčov, ktorí by nevedeli, o čom tento titul je, tak ide o psychologický horor o spisovateľovi thrillerov Alanovi, ktorého sny sa stanú realitou. Alan Wake 2 by teda mohol priniesť ďalšie skvelé dobrodružstvo.

Pre viac herných informácií sledujte náš web.