Akvizícia Activision Blizzard spoločnosťou Microsoft zrejme nebude tento týždeň jediná herná udalosť

Odoberaj novinky cez  Google News
Microsoft kupuje Activision
Zdroj: Xbox Wire

Ako blesk z jasného neba k nám včera dorazila informácia, že spoločnosť Microsoft v najbližšom čase kúpi Activision Blizzard. Oznámil to priamo šéf Xboxu Phil Spencer a správa sa začala herným svetom šíriť ako tlaková vlna po nedávno vybuchnutej podmorskej sopke pri ostrove Tonga.

A do toho celého vstúpil Gary Whitta so svojim jednovetným príspevkom na sociálnej sieti Twitter. Skôr než si povieme, čo napísal, pripomeňme, že ide o anglického scenáristu, autora, herného dizajnéra a novinára, ktorý bol v istých časoch dokonca šéfredaktorom britského a amerického vydania časopisu PC Gamer. Teda v hernom svete dosť výrazná osobnosť.

Ten vo svojom príspevku na sociálnej sieti, krátko po tom, čo bola zverejnená kúpa Activision Blizzard spoločnosťou Microsoft, napísal: „Ak si myslíte, že spojenie Xbox/Activision bolo tou najväčšou hernou novinkou dnes či tento týždeň, tak si počkajte.“

Vyzerá to teda tak, že sa v krátkom čase dozvieme ďalšiu veľkú novinku. Otázok je však viacero. Bude sa to týkať naďalej Microsoftu, alebo sa potvrdí špekulované úplné zrušenie tohtoročnej E3 2022? Čo v tom môže byť zatiaľ nevieme. Vyzerá to však tak, že sa tento týždeň ešte máme na čo tešiť.

Na záver len pripomeňme, že Microsoft touto kúpou získal jedno z najväčších štúdií. Hneď, ako bude transakcia schválená a platná, získa pod svoje krídla viaceré štúdiá. Pôjde o Activision, Blizzard aj King, ktoré sa špecializuje na mobilné hry (Candy Crush Saga).