Aktualizujte si svoj Xbox, opravuje zásadnú chybu s ovládačom

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox Series S ovládač
Zdroj: microsoft.com

Tím vývojárov sa konečne bližšie pozrel na chybu, ktorá trápila majiteľov konzol Xbox Series X a S už niekoľko mesiacov. S vydaním konzol novej generácie prišla aj chyba v ovládači, ktorý sa po nejakom čase a v úplne náhodných intervaloch odpájal od konzoly. V jeden moment ste hrali hru, v druhý moment už ovládač blikal a museli ste ho pripojiť späť.

Väčšinou ale nestačilo ovládač len vypnúť a zapnúť. Dokonca nestačilo stlačiť na konzole a ovládači párovacie tlačítko. Konzola musela byť úplne vypnutá, respektíve reštartovaná. Niečo, čo počas náročnej hry určite nechcete riešiť. Microsoft sa na to bližšie pozrel a oznamuje, že práve túto chybu opravili v novej aktualizácií, ktorú si už môžete stiahnuť vo svojej konzole.

Na skutočnosť, že sa Microsoft o chybu postaral, upozornil Jason Ronald, Xbox Program Manager. Oprava tejto chyby totiž nebola zverejnená v oficiálnom zozname opráv pre aktualizáciu. Naďalej však prosí všetkých hráčov, aby posielali a nahlasovali chyby. Zdôvodňuje to tým, že napríklad aj táto chyba bola opravená vďaka tomu, že komunita aktívne komunikovala s Xbox tímom.

Nech už chybu spôsobilo čokoľvek, išlo pravdepodobne o náročnejšiu záležitosť. Odpájanie ovládačov sa začalo objavovať už v januári, takže na vyriešenie Microsoft potreboval dva mesiace. Okrem tohto problému hráči nahlasujú aj problémy s diskovou mechanikou alebo so samotnou konzolou, ktorá sa niekedy nechce zapnúť. Ide však skôr o ojedinelé chyby a Microsoft však ubezpečuje, že na opravách aktívne pracujú.