Aktualizácia v CS:GO odstránila botov z bodovaných zápasov

Odoberaj novinky cez  Google News
Aktualizácia do CS:GO
Zdroj: counter-strike.net

Do stále populárnej hry Counter-Strike: Global Offensive bol dnes pridaný nový, v istom zmysle kontroverzný patch. Okrem iného v bodovaných zápasoch CS:GO už neuvidíte počítačom ovládaných botov. Tí sa tam objavili zakaždým, keď niekto z vášho tímu odišiel. Či už kvôli tomu, že bol vykopnutý, alebo sa odpojil iným spôsobom.

Už žiadny boti

Títo boti mali nahradiť chýbajúceho hráča, to je však dnešným dňom už minulosť. Pokiaľ niekto z vášho tímu odíde, bot sa neobjaví. Urobí tak iba v prípade, že celý tím opustí zápas. Ak sa všetkých 5 hráčov odpojí z bodovaného zápasu, na spawne sa zjaví jeden bot, ktorý sa však nebude hýbať, ani nič robiť. Vyhrať zápas tak bude naozaj jednoduché.

Boti sú však stále súčasťou zahrievacieho kola pred začiatkom bodovaného zápasu. Tento patch mal upraviť aj ich pohyb po mape v tejto fáze hry. Odpoveďou na túto zmenu boli zmiešané pocity hráčov. Niektorí sú za a zmenu vítajú. Niektorí zas naopak. Jedna časť hráčov to považuje za znevýhodnenie tímu, ktorému odišiel hráč.

Pingovanie zbraní po novom

Ďalšou zmenou je odstránenie takzvaného “pingovania” zbraní na zemi. Pomocou tejto funkcie ste mohli ostatným spoluhráčom povedať, že na zemi je zbraň, ktorú si môžu zobrať. To po novej aktualizácii už nie je možné. Užívateľ @unhappy_an na svojom Twitteri upozornil, že je to pravdepodobne z dôvodu chyby, ktorú táto funkcia obsahovala.

Ak ste napríklad pingli zbraň na zemi a niekto ju medzičasom dvihol, ping zmizol. Tak ste mohli jednoducho, aj spoza steny vedieť, že je tam nepriateľ. Ponúka sa však otázka, prečo Valve iba neskrátilo čas, počas ktorého sa ping zobrazuje, ale funkciu úplne odstránilo.

Nová aktualizácia však prináša oveľa viac zmien, ktoré si môžete prečítať na oficiálnej stránke hry. Napríklad mapa Ancient sa dočkala optimalizácie. Čínsky hráči na Steame už majú možnosť získať CS:GO Prime Account Status za predpokladu, že vedia preukázať svoju identitu. Samozrejme, aktualizácia obsahuje aj množstvo malých zmien.