Ako to bude s češtinou v hrách od francúzskeho vydavateľa Ubisoft?

Odoberaj novinky cez  Google News
Ubisoft
Zdroj: tellerreport.com

Keď sme sa pred vydaním Assassin’s Creed Valhalla dozvedeli, že hra nebude obsahovať českú lokalizáciu, medzi tunajšími hráčmi to vyvolalo vlnu nevôle. Svoje rozhorčenie voči spoločnosti Ubisoft a jej kroku prejavili prostredníctvom petície, ktorú do týchto chvíľ podpísalo vyše 14 tisíc hráčov.

Lenže Ubisoft zrejme nezlomil nad českými lokalizáciami do svojich hier palicu úplne. Dôkazom toho je skutočnosť, že niektoré nové hry, napr. Immortals Fenyx Rising, ju majú. Ako to teda bude s češtinou v ďalších hrách?

Menšiu nápovedu ponúka najnovší krok francúzskeho vydavateľa. Ubisoft v uplynulých dňoch tuzemským hráčom Immortals Fenyx Rising rozposlal dotazník, v ktorých sa ich práve na českú lokalizáciu pýta. Konkrétne sa zaujíma napr. o to, ako boli hráči spokojní s prekladom, ale aj o to, či by si hru kúpili bez lokalizácie.

Aj keď najnovšie informácie nenaznačujú, že by sa spoločnosť mala naplno vrátiť ku českým lokalizáciám vo svojich hrách, je to zrejme pozitívny krok. Niektorí však poukazujú na to, že Ubisoft takéto dotazníky nerozposiela po prvýkrát. Nakoniec teda len čas ukáže, ako to celé dopadne.