Ako si zahrať GTA 5 na mobiloch s Androidom

Odoberaj naše novinky cez  Google News alebo sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming
GTA 5 na Androide
Zdroj: spawn.sk

Grand Theft Auto 5 je nepochybne vlajková loď celej série a aj po niekoľkých rokoch si stále drží početnú hráčsku základňu. Je to taktiež jedna z mála hier, ktorá vyjde až na tri rôzne generácie konzol, keďže pôvodne bola vydaná už na PS3 a Xbox 360. Jediným problémom je, že neexistuje oficiálna verzia pre mobilné zariadenia. Jeden spôsob ale existuje. S našim jednoduchým návodom to však môžete vyskúšať a zahrať si tak GTA 5 na mobile s Androidom.

Budete k tomu potrebovať len mobilný telefón so systémom Android, samozrejme samotnú hru a Steam. Využijeme službu Steam Link, ktorá nám umožní „preniesť“ hru z počítaču na obrazovku mobilného telefónu. Nutnosťou je aj dostatočne rýchly internet, aby ste si hranie hry aj užili.

Steam Link je k dispozícii už nejaký ten čas a umožňuje presne to, o čo sa v tomto návode budeme snažiť. Preniesť obraz z počítaču na mobilné zariadenie. Samozrejme s tým, že hru budete na mobile aj ovládať.

Krok 1.

Stiahnite si aplikáciu Steam Link z obchodu Google Play, alebo kliknite na tento odkaz, ktorý vás na aplikáciu presmeruje (odkaz sa otvára na novej karte). Po nainštalovaní ju otvorte. Máte možnosť pripojiť si vlastný ovládač, alebo používať ovládanie dotykom. V našom prípade sme zvolili dotykové ovládanie.

Krok 2.

Uistite sa, že ste na mobile pripojený k rovnakej sieti, ako aj váš počítač. Následne kliknite na váš počítač, ako je zobrazené na obrázku nižšie. Názov vášho počítaču bude, samozrejme, iný.

Krok 3.

Na mobile sa vám zobrazí štvormiestny kód, ktorý budete musieť zadať na počítači.

Tento kód zadajte do okna, ktoré sa vám otvorilo na vašom počítači, tak, ako je na obrázku nižšie.

Krok 4.

Po úspešnom spárovaní by ste mali vidieť niekoľko informácií o pripojení a veľké tlačídlo „Start Playing“, na ktoré kliknete.

Ak na konci vidíte obrazovku, ako na obrázku nižšie, máte vyhraté a môžete začať hrať. Zo svojej knižnice si vyberte GTA 5 a kliknite na „Play“. Hra by sa mala spustiť a vy sa môžete hrať na svojom mobile.

Je dôležité poznamenať, že hra musí bežať na obrazovke vášho počítaču, aby ste ju mohli hrať aj na mobile. Toto je momentálne jediný spôsob, ako hrať GTA 5 na mobilnom zariadení. Upozorňujeme, že oficiálny port na Android alebo iOS neexistuje. Preto neexistuje žiadna aplikácia ani .apk súbor s GTA 5 a nemali by ste si žiadny sťahovať. Je viac než pravdepodobné, že pôjde o škodlivú aplikáciu.

V prípade, ak nemáte GTA 5 na Steame, pridajte si ho tam ako aplikáciu, ktorá pochádza mimo služby Steam. Nájdete to v Horné menu > Games > Add a Non-Steam Game to My Library.

Zaujal ťa tento článok, alebo si v ňom našiel chybu? Budeme radi ak nám o danej chybe napíšeš na kontakt@spawn.sk prípadne našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na  Facebooku, followom na Instagrame aj odberom na  Google News. Prostredníctvom FB a IG sa budeme snažiť čo najskôr pridať dôležité herné novinky, ktoré potrebujete. Určite nevynecháme ani súťaže, ankety a recenzie :)

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Amazfit Band 5 je predstavený. Ide o dvojičku Mi Band 5 náramku s funkciami, ktoré staršiemu súrodencovi chýbajú 19. septembra 2020
  Globálne predstavenie náramku Mi Band 5 bolo pre mnohých z nás sklamaním. Dôvodom je, že náramok postrádal viacero funkcionalít v porovnaní s jeho čínskou verziou. Neskôr sa objavili správy, že by mohol byť neskôr predstavený nový Amazfit Band náramok, ktorý by dostal chýbajúce funkcie. Tak sa aj stalo. Amazfit Band 5:  vylepšený Mi Band 5 náramok Portál xiaomiadictos.com […]
  Martin Borko
 • Nová nádej pre Huawei? AMD dostalo od USA licenciu, je tam však ešte jedno „ALE“ 19. septembra 2020
  Huawei smartfóny patria medzi najpopulárnejšie zariadenia na svete. Ich budúcnosť je však v súčasnosti na vážkach. Dôvodom sú sankcie zo strany americkej vlády, ktoré obmedzili dostupnosť jednotlivých komponentov, ktoré sú vyrábané americkými technológiami. V praxi to znamená, že spoločnosti vyrábajúce jednotlivé komponenty, napríklad procesory, americkými technológiami, ich nemôžu predávať čínskemu gigantovi. Najvypuklejšia situácia je okolo procesorov, […]
  Martin Borko
 • Pre ktoré Samsung smartfóny a kedy môžeme očakávať One UI 3.0 v kombinácii s Androidom 11? 19. septembra 2020
  Predstavenie Androidu 11 sa odohralo relatívne nedávno. Konkrétne 8. septembra. Spolu s jeho predstavením používatelia smartfónov sa logicky začali pýtať, kedy a pre koho bude dostupný. Nie tak dávno sme sa venovali Xiaomi, či Huawei smartfónom, tentokrát sme sa pozreli na Samsung zariadenia vrátane nadstavby One UI 3.0, ktorá bola rovnako predstavená len nedávno. Samsung […]
  Martin Borko
 • Ako Elon Musk mení svet, v ktorom žijeme? #1 19. septembra 2020
  Elon Musk, šéf automobilovej spoločnosti Tesla a súkromnej vesmírnej spoločnosti SpaceX, je muž s jasnou víziou. Okrem plánu kolonizovať Mars prináša aj zariadenie Neuralink, ktoré by mohlo byť „liekom“ pre ľudí trpiacich paralýzou, rôznymi závislosťami a podobne.  Jeho spoločnosti prinášajú revolučné inovácie v oblastiach využitia energie, cestovania, či komunikácie. Dnes sa pozrieme na tri spoločnosti, […]
  Richard Zliechovský
 • Môže byť Venuša lepšou planétou na kolonizáciu, ako Mars? 19. septembra 2020
  Dnes sa často spomína cesta prvých ľudí na Mars. Pre americkú vesmírnu agentúru NASA bude táto výprava, po misii Artemis, ďalším veľkým míľnikom. Svoje plány má aj šéf súkromnej vesmírnej spoločnosti SpaceX, Elon Musk, ktorý sníva o kolonizácii červenej planéty, pomocou svojej novej rakety, Starship. Zatiaľ čo sa všetky oči upierajú práve na Mars, nikto nepomyslí […]
  Richard Zliechovský
Zaujímavý článok
Cyberpunk 2077 Night City Wire
Včerajšok priniesol informácie o gangoch v Cyberpunk 2077