Ako sa darí hre Forza Horizon 4 na Steame?

Odoberaj novinky cez  Google News
Forza Horizon 4
Zdroj: microsoft.com

Arkádový pretekársky hit, Forza Horizon 4, včera konečne dorazil aj na Steam. Hneď sa dostal aj do popredia záujmu. Rýchlo sa totiž dostal do zoznamu najpredávanejších hier na titulnej strane a zároveň sa zaradil ku najhranejším pretekárskym hrám histórie obchodu. Vyplýva to z dát na Steamdb, na ktoré poukázal web VG247.

V čase písania článku (15:24 h) sa vo virtuálnom Škótsku nachádzalo 20 129 hráčov. Tieto čísla sú pre hru rekordné. Samozrejme oproti hrám ako Counter-Strike: Global Offensive, ktoré hrá približne 800 tisíc hráčov, je toto číslo smiešne. Na poli pretekárskych hier sa však Forza Horizon 4 nemá za čo hanbiť.

Väčšie množstvo súčasne hrajúcich hráčov zaznamenali len tituly Dirt 3, Dirt Rally, F1 2020 a rekordmanom s 88 tisícmi hráčov bola F1 2015. Tabuľkám teda jasne vládne britské štúdio Codemasters.

Podľa odhadov Steamu si hru kúpilo približne 50 tisíc hráčov. Táto informácia však môže byť veľmi nepresná. Bude preto zaujímavé sledovať, ako sa Forze a ďalším hrám od spoločnosti Microsoft bude na platforme dariť aj v ďalších týždňoch či mesiacoch.