Ako budú fungovať ovládacie prvky na zariadení Steam Deck?

Odoberaj novinky cez  Google News
Valve predstavilo Steam Deck
Zdroj: steam.com

Najnovšie video ukazuje, ako budú fungovať ovládacie prvky na zariadení Steam Deck. Konkrétne sa zameriava na ovládanie gyra a trackpadu. V novej technologickej ukážke pre IGN predvádza Valve niektoré zo zaujímavejších funkcií Steam Decku. Konkrétne sa zameriava na zabudované gyroskopické ovládače. Tie sa dajú kombinovať s jeho kapacitnými touchpadmi a paličkami. To by vám malo dať väčšiu kontrolu nad vašou hrou než kedykoľvek predtým.

„Máme kapacitné dotykové joysticky,” vysvetlil dizajnér Valve, Scott Dalton. „A jednou z naozaj skvelých vecí na tom je, že ich môžeme v tandeme s našim gyroskopom použiť na zapnutie alebo vypnutie gyroskopických mieriacich a pohybových ovládacích prvkov v hrách.”

Jedna z najzaujímavejších vecí, ktoré vo videu uvidíte, je to, koľko kontroly gyroskop ponúka. Je jemný a presný. Nie neohrabaný a ťažko použiteľný (aké môžu byť vaše skúsenosti s ovládaním gyroskopu v iných hardvérových systémoch). Dalton poznamenal, že pomocou ovládačov gyroskopu môžete dosiahnuť rovnaké „presné malé pohyby“, aké poskytuje používanie myši na pracovnej ploche, respektíve počítači.

Medzi pokrokom v tejto oblasti ručných technológií je aj prísľub spoločnosti Valve, že sa nebudete musieť starať o driftovanie analógových páčok. Vyzerá to, že Steam Deck sa bude zaoberať mnohými našimi obavami z ručných ovládacích prvkov. Najmä v porovnaní s Nintendo Switch.

Jedným dychom však dodávame, že ovládacie prvky zariadenia Steam Deck sa prezentovali od samotných vývojárov, ktorí pochopiteľne, nebudú o svojom produkte hovoriť v zlom. Aká bude nakoniec realita, ukáže až čas. Prvé kusy by mali hráči obdržať v priebehu decembra.

Pre viac herných noviniek sledujte náš web.