Aké sú predaje novej generácie konzol? Čísla vás môžu prekvapiť

Odoberaj novinky cez  Google News
Xbox Series X a PlayStation 5
Zdroj: spawn.sk

V novembri minulého roka sme sa dočkali nových herných zariadení tak od Sony, ako aj od spoločnosti Microsoft. Aké sú však predaje novej generácie konzol? S informáciami, ktoré si všimol portál VG 247, prišiel analytik Piers Harding-Rolls.

Podľa jeho údajov sa v prvom štvrťroku 2021 predalo viac než dvakrát viac kusov PlayStation 5, než Xbox Series X a S. Tieto konzoly však nevládnu hernému svetu. V tomto ohľade vedie totiž Nintendo Switch.

Premenené na drobné – za prvé 4 mesiace tohto roka sa predalo 5,86 miliónov kusov Switch-u, 2,83 miliónov kusov PS5 a 1,31 milióna kusov Xbox Series X/S. Konzola od Nintenda zaznamenala 12 percentný nárast predaju v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Tieto čísla podľa všetkého odrážajú aj nedostupnosť najmä PS5, ktorá má navyše pretrvávať aj po zvyšok tohto roka.

Za týchto podmienok PlayStation 5 predčil obe verzie konzolí Xbox Series v pomere viac než 2:1,

uviedol Harding-Rolls

Podľa jeho slov môže Sony tešiť skutočnosť, že jej podiel na trh z PS4 pokračuje aj u novej generácie. Upozorňuje však, že za súčasných trhových podmienok je veľmi ťažké odhadnúť skutočný dopyt. Predaje by totiž boli zrejme vyššie, nebyť spomínaného nedostatku zapríčineným nedostatkom polovodičov a pandémie koronavírusu.

Dátový analytik Piers Harding-Rolls nakoniec pripomenul, že „Switch je na vrchole svojho predajného cyklu“. Aj práve preto by podľa špekulácií malo prísť Nintendo ešte tento rok s vylepšenou a výkonnejšou Pro verziou svojej konzoly.

Prekvapila vás skutočnosť, aké sú predaje novej generácie konzol? Podarilo sa vám dostať k PS5 či Xbox Series? Dajte nám vedieť v komentároch na sociálnej sieti.