Aké ďalšie exkluzivity od PlayStation vyjdú na PC?

Odoberaj novinky cez  Google News
sony-exclusives-pc
Zdroj: aoreview.com

Tak na túto otázku sa pokúsil priniesť odpoveď insider, ktorý je známy tým, že viacero jeho informácií sa skutočne potvrdilo. Podľa neho na počítače už v blízkej budúcnosti zamieri množstvo exkluzivít od spoločnosti PlayStation.

PC hráči sa podľa neho majú tešiť na Bloodborne, kolekciu Uncharted (pravdepodobne Uncharted: The Nathan Drake Collection s troma prepracovanými dielmi z PS3), ale aj na Ghost of Tsushima či dokonca God of War.

Prvý menovaný titul je RPG od tvorcov Dark Souls. Kolekcia Uncharted zasa ponúka prvé tri dobrodružstvá obľúbeného Nathana Drakea. Ghost of Tsushima je minuloročná novinka, pričom ide o akčnú adventúru, ktorá je zasadená do feudálneho Japonska, kde hráte za samuraja. Pri God of War s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o severský výlet búrliváka Kratosa, teda diel z roku 2018.

Zaujímavosťou je, že takmer všetky hry na PS4 obsahujú aj české titulky. Výnimkou je len Bloodborne. A kto s informáciou o PlayStation exkluzivitách na PC vlastne prišiel?

Insider s bohatou históriou

Informácia sa objavila na známom twitterovskom účte CrazyLeaksOnATrain. Ten v minulosti niekoľko krát tvrdil, že na ceste je PC verzia Bloodborne. K oznámeniu však zatiaľ nedošlo.

Miesto toho účet správne predpovedal exkluzivitu PC verzií Kingdom Hearts na Epic Games Store, remaster Ninja Gaiden Trilogy či PC verziu Nioh 2. Či sa potvrdia aj najnovšie dohady, ukáže len čas.

História PlayStation exkluzivít na PC

O tomto by mohol vzniknúť aj samostatný článok, ale všetko začalo približne v roku 2017, kedy sa na PC objavil titul, ktorý bol desaťročia spájaný so značkou PlayStation. Išlo o hru Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy. Už vtedy sa hovorilo o tom, že spoločnosť mení zmýšľanie a chce svoje hry dopriať aj hráčom na iných platformách.

Ďalšie dielce do skladačky pribudli v minulom roku, kedy sme sa na PC dočkali akčnej adventúry Horizon Zero Dawn. Až v tomto prípade však išlo o prvú hru priamo od PlayStation Studios pre PC.

Na jar tohto roku sa zas dočkáme Days Gone a generálny riaditeľ japonskej spoločnosti sa nechal počuť, že na PC časom pribudnú ďalšie ich hry. Aké, to však nešpecifikoval.

„V súvislosti s hraním na PC máme na ceste celú radu hier, počínajúc Days Gone, ktoré vyjde ešte tento rok na jar,“ prezradil Jim Ryan pre GQ Magazine. Za všetkým je podľa jeho slov snaha priniesť PlayStation exkluzivity tým, ktorí nemajú konzoly. Na druhej strane však priznal, že rozširovanie hráčskej základne je dôležité aj z finančného hľadiska.