Akcionári Codemasters hlasovali za schválenie prevzatia spoločnosťou EA

Odoberaj novinky cez  Google News
EA a Codemasters
Zdroj: thenerdstash.com

Akcionári spoločnosti Codemasters hlasovali za formálne schválenie predaja spoločnosti EA. Odkúpenie by malo byť teraz už legálne sankcionované počas súdneho pojednávania 16 februára. Spoločnosť EA tak bude môcť dokončiť svoju prácu na novej akvizícii, ktorá ich vyjde na 1,2 miliardy dolárov.

Ako informovalo VGC,, 63 zo 76 akcionárov hlasovalo za schválenie počas stredajšieho rokovania súdu na diaľku. To predstavuje takmer 99% akcií. Správna rada spoločnosti Codemasters predtým odporučila, aby akcionári spoločnosti hlasovali za kúpu. Uviedla, že skúsenosti EA s vytváraním hier, ich live servisom a bohatými zdrojmi, by mohla umožniť žáner pretekárskych hier.

Po dokončení dohody pribudnú do knižnice EA hry ako napríklad Dirt, Dirt Rally, GRID alebo aj F1. Codemasters si tiež nedávno zabezpečil práva na Majstrovstvá sveta v rely (FIA, WRC). Takisto získalo vývojárske štúdio Slightly Mad Studios stojace za úspešným Project Cars, alebo herným prepadákom Fast & Furious Crossroads.

O toto herné štúdio prejavilo záujem aj Take-Two s ponukou 994 miliónov dolárov. EA však spravila svoj protinávrh, ktorý bol úspešný a zaujal Codemasters. Čo plánuje EA s týmto štúdiom sa dozviete v tomto článku. Informácie priniesol portál GameSpot.