Akcie CD Projekt Red sa po vydaní Cyberpunku prepadli

Odoberaj novinky cez  Google News
Cyberpunk 2077
Zdroj: cyberpunk.net

Konečne sme sa dočkali. Dávno ohlásená a niekoľkokrát odložená hra Cyberpunk 2077 sa konečne dostala na svetlo herného sveta. Vývojári zo štúdia CD Projekt Red nám teda doručili sci-fi RPG hru, ktorá je horúcim adeptom na hru roka. Ale je to naozaj tak? Hneď po vydaní sa totiž akcie štúdia prepadli, pričom by to malo byť práve naopak.

Informoval o tom portál GamesIndustry na svojej stránke. V čase písania článku je hodnota akcii na 313,9 poľských zlotých. Štvrtého decembra to pritom bolo ešte 443 PLN, to znamená, že po vydaní hodnota akcii klesla o 29 percent. Príčinou poklesu môže byť aj množstvo recenzií a hlavne hráčov, ktorí hru označujú ako nedokončenú, plnú chýb a problémov.

Aj nám v redakcii bolo hneď po zapnutí hry jasné, že to nie je titul, aký nám chcelo štúdio CD Projekt Red prezentovať. Sme zvyknutí na oveľa vyššiu kvalitu a plynulejší chod hier od CDPR. Cyberpunk 2077 trpí najmä na konzolách, teraz už starej generácie – teda PlayStation 4 a Xbox One. Posledné ohlasy hráčov hovoria, že tieto verzie sú jednoducho “pokazené”. To malo byť aj jedným z dôvodov, prečo štúdio hru odložilo. Vtedy sa v oficiálnom stanovisku vyjadrili, že problémové sú najmä konzolové verzie.

Najvyššiu cenu akcii malo štúdio v auguste tohto roku, keď sa ich cena dokázala vyšplhať na 480,8 PLN. Odvtedy však cena neustále klesala. Aj keď nepochybne poľské štúdio všetky problémy opraví, otázkou ostáva, či naozaj nebolo lepšie počkať a vydať lepšiu verziu hry, tak ako to v minulosti naznačil vývojár zo štúdia. Napriek tomu, že cena akcií poklesla, o zisky sa CD Projekt Red báť nemusí. Hru si pred-objednalo vyše 8 miliónov hráčov a hralo ju najviac ľudí v jednom čase na platforme Steam. Rekordy teda naozaj prekonáva.