Ak sa vám v hre zasekne zbraň, zablokuje sa aj nový DualSense

Odoberaj novinky cez  Google News
DualSense PlayStation 5
Zdroj: playstation.com

Niet pochýb, že do vývoja nového ovládaču DualSense vložilo Sony veľa úsilia, výskumu a hlavne finančných prostriedkov. Už dlhšie sme vedeli o tom, že ovládač by mal spolupracovať s hrami a reagovať tak na to, čo sa deje na obrazovke. Teraz máme aj konkrétne príklady.

Prvým z nich je hra Deathloop. Ak sa vám v hre zasekne zbraň, ovládač DualSense jednoducho zablokuje streľbu. To znamená, že nebudete môcť strieľať nie len virtuálne, ale ani fyzicky na ovládači. Prezradil to režisér hry Dinga Bakaba v PlayStation Blogu.

V ňom vysvetľuje, že je z adoptívneho ovládači DualSense nesmierne nadšený. Chcú ho teda naplno využiť tam kde sa dá a poskytovať prostredníctvom jeho funkcií rôzne informácie hráčovi. Zablokovanie ovládaču je však iba jedna z mnohých funkcií DualSense, ktorú bude hra využívať.

Sony ešte skôr potvrdilo, že starší DualShock 4 nebude fungovať s PS5 hrami. Napriek tomu si ho môžete ku konzole pripojiť a hrať s ním vybrané PS4 hry, ktoré budú podporované. Ak to porovnáme s konkurenčnou konzolou od Microsoftu, nájdeme veľký rozdiel. Xbox Series X bude totiž podporovať všetky Xbox One ovládače bez obmedzenia.

Sony však tento krok vysvetľuje jednoducho. DualSense a nové technológie, ktoré ovládač obsahuje, by mali byť využité naplno. Preto je potrebné hrať PS5 hry s novým ovládačom. Deathloop, samozrejme, nie je jediná hra, ktorá bude tieto technológie využívať. Aj Spider-Man: Miles Morales využije prednosti DualSense, aby vám ukázal, z ktorej strany na vás nepriateľ útočí.

Rovnako budeme na ovládači cítiť rôzne schopnosti hneď ako ich použijeme, alebo keď budú použité proti nám. Bude ešte zaujímavé sledovať ako sa vývojári iných hier popasujú s novými funkciami DualSense.