Age of Empires IV vyjde ešte tento rok

Odoberaj novinky cez  Google News
Age of Empires IV
Zdroj: gamepressure.com

Sľubovaný stream Microsoftu o sérii Age of Empires odhalil to, na čo fanúšikovia už niekoľko rokov čakali. Štvrté pokračovanie slávnej RTS série sa k nám dostane už na jeseň. V deň vydania bude k dispozícii na Steame, Microsoft Store a aj na Xbox Game Passe. Informácie zo včerajšieho streamu zhrnul portál Eurogamer.

Aby toho nebolo málo, vybraní záujemcovia dostanú pod podmienkou registrácie do Insider Programu taktiež možnosť vyskúšať si hru ešte pred vydaním, a to prostredníctvom uzavretej bety.

Age of Empires IV doplní pri vydaní štvorica historických kampaní. Nám bude zrejme najbližšia kampaň za Normandiu. Povedieme v nej vojská s Viliamom Dobyvateľom. Vo vlastných kampaniach sa určite blysne aj Čína, India či Mongolsko.

Aj tentokrát budú hráči prechádzať pri hraní Age of Empires IV medzi odlišnými epochami. Menovite pôjde o stredovekú, feudálnu, hradnú a imperiálnu epochu. Pridelená k nim bude osmička civilizácií, z ktorých štyri zodpovedajú vyššie uvedeným.

Voľba národa, s ktorým sa do hrania pustíte, sa okrem jednotiek odrazí aj v hudbe, ktorá vás bude doprevádzať, a architektonickom slohu. A to dokonca po každom prechode medzi epochami. Ďalšou novinkou bude pridanie stealthu. Ten do série prinesie ďalšie taktické možnosti, ktoré ocenia najmä hráči pri strategickom zhromažďovaní jednotiek v zalesnených oblastiach.

Včerajší stream však ukázal aj niečo, na čom by mohli vývojári najnovšieho pokračovania Age of Empires popracovať. Ide o kvalitu animácií, ktoré miestami pôsobili skutočne nelichotivo. Nevieme však, či sme videli ešte rozpracovanú hru, alebo zámer tvorcov. No pre ich vlastné dobro dúfame v prvú možnosť.