Age of Empires 4 sa dočká svojho prvého traileru

Odoberaj novinky cez  Google News
Age of Empires 4
Zdroj: Youtube.com

Spoločnosť Microsoft bude bližšie predstavovať svoju chystanú strategickú hru Age of Empires 4 na svojom pripravovanom evente. Ten sa uskutoční začiatkom apríla a mali by sme na ňom byť svedkami aj prvej gameplay ukážky.

The Age of Empires: Fan Preview sa bude konať v sobotu 10. apríla o 17:00. Microsoft sľubuje prekvapenia, odhalenia, nový gameplay a iné. Na čo všetko sa môžete tešiť si môžete pozrieť nižšie v traileri, ktorý má divákov naladiť na showcase Microsoftu.

Age of Empires 4 bol oznámený už v roku 2017. Prvýkrát sa nám však ukázal až na podujatí X019 v novembri 2019. Microsoft od tej doby neprezrádzal množstvo informácii a bolo okolo neho relatívne ticho. Našťastie pre nás sa toho obdobie ticha čoskoro skončí.

Podujatie, ktoré sa uskutoční spomínaného 10. apríla nám však prinesie aj zopár vzrušujúcich noviniek pre staré tituly. Konkrétne by sme sa mali dozvedieť nejaké informácie pre hru Age of Empires II: Definitive Edition a Age of Empires III: Definitive Edition.

„Od vydania hry Age of Empires ubehlo viac ako 20 rokov. Franšíza rástla a podporovala celosvetovú komunitu hráčov so spoločnou láskou k real-time stratégii.“ uviedol Microsoft v prispevku na blogu. „Za posledné roky sme potešili ostrieľaných hráčov, ako aj nových. Tituly ako definitívne edície Age of Empires I, Age of Empires II a Age of Empires III, boli možné najmä vďaka vašej spätnej väzne a vášni. Preto sme nesmierne hrdí a pyšní na to, že máme takúto oddanú a energickú fanúšikovskú základňu.“

O vývoj Age of Empires 4 sa stará štúdio Company of Heroes Relic Entertaiment. Hra bola zatiaľ ohlásená len pre PC, avšak je stále možné, že sa dostane aj na konzoly Xboxu. Dátum vydania však zatiaľ stále nebol oznámený.