Activision prepúšťa zamestnancov, ako odstupné dáva Battle.net kredit

Odoberaj novinky cez  Google News
Activision Blizzard
Zdroj: wsj.com

Spoločnosť Activision Blizzard oznámila prepúšťanie zamestnancov. Podľa oficiálnych informácií by malo ísť o približne 50 zamestnancov. Ide hlavne o pozície, ktoré sa venovali organizácii živých eventov alebo eŠportu. Známy novinár Jason Schreier však píše, že postihnutých je oveľa viac zamestnancov aj v iných odvetviach. Zaujímavé je aj odstupné, ktoré Activision Blizzard ponúka.

V takzvanom “odstupnom” má byť trojmesačný plat a jeden rok zdravotného poistenia, respektíve benefitov (v Amerike majú iný systém zdravotného poistenia ako u nás, kde je každý zo zákona zdravotne poistený). Ak by sa vám to však zdalo málo, Activision prihadzuje aj 200 dolárovú predplatenú kartu do ich vlastného obchodu Battle.net. Ťažko povedať, či práve takéto odstupné poteší ľudí, ktorí prišli o prácu.

Prepúšťanie však, bohužiaľ, ani v hernom svete nie je nič nezvyčajné. Štúdiá bežne príjmu do zamestnania viac vývojárov ako je potrebné. Hlavne v čase, keď sa vyvíja nová hra. Po jej vydaní však už títo ľudia nemajú na čom pracovať a tak ich prepustia. Activision Blizzard je v hernom svete známy nie len kvôli svojim úspešným hrám, ale aj prepúšťaniu zamestnancov napriek veľkým ziskom. Všetky ich herné série a počiny sú ziskové. Či už Call of Duty, Overwatch alebo Hearthstone. Napriek tomu prepúšťajú stále a pomerne často.

Je to už tretí rok po sebe, čo Activision Blizzard vykázal zisk a zároveň prepustil niekoľkých zamestnancov. Kritizovaný je aj šéf celej spoločnosti, Bobby Kotick a to hlavne kvôli svojmu platu. Iba minulý rok zarobil 30 miliónov dolárov, čo je v prepočte 2 a pol milióna dolárov mesačne. Základnou otázkou je, či sa 200 dolárová predplatená karta dá považovať za darček, keďže peniaze sa dajú použiť opäť iba v ich vlastnom obchode. Teda jednoducho povedané, vrátia sa im naspäť.