Activision Blizzard už vyšetruje aj SEC. Čo to pre spoločnosť znamená?

Odoberaj novinky cez  Google News
Activision Blizzard
Zdroj: wsj.com

Komisia pre cenné papiere a burzu – ďalej už iba ako the SEC – predvolala spoločnosť Activision Blizzard a jej generálneho riaditeľa Bobbyho Koticka. Predvolanie sa má týkať informácií o postupoch na pracovisku. SEC je najnovšou vládnou agentúrou, ktorá začala vyšetrovanie voči Activision Blizzard.

Ako uvádza The Wall Street Journal, agentúra predvolala spoločnosť a jej generálneho riaditeľa, ktorým je Bobby Kotick. Išlo o záznamy týkajúcich sa zamestnania, dohôd o rozchode a komunikácie medzi vedúcimi pracovníkmi. SEC, je vládna agentúra, ktorá sa primárne zaoberá ochranou investorov a udržiavaním súčasného stavu akciových trhov.

Pár akcionárov už začína „prahnúť po krvi“ z Activision Blizzard v podobe peňazí za skrývanie sexuálneho obťažovania na pracovisku. Nie je sa teda čomu čudovať, že sa do tohto zapojila aj samotná SEC.

Podľa denníka The Wall Street Journal, SEC požiadala o dokumenty siahajúce až do roku 2019. V snahe preskúmať komunikáciu medzi vedúcimi predstaviteľmi spoločnosti ohľadom sťažností na sexuálne obťažovanie a diskrimináciu.

Tieto opatrenia boli prijaté, aby sa SEC mohla dozvedieť viac informácii o tom, ako spoločnosť zaobchádzala s obvineniami zo sexuálneho zneužívania a diskriminácie. Tieto obvinenia trvajú od chvíle, keď bol Activision Blizzard obvinený Kalifornským štátom. Ide o obvinenie z podnecovania kultúry s diskrimináciou, zneužívaním, sexuálnym obťažovaním a ďalšími. Prebiehajúci súdny spor už viedol k tomu, že niektorí zamestnanci z vyšších pozícií spoločnosť opustili.

Prezident Blizzardu, J. Allen Brack už zo spoločnosti odišiel, pričom Jen Oneal a Mike Ybarra sú spolu-vedúcimi Blizzardu. Activision tiež potvrdil, že v auguste spoločnosť opustil aj personálny riaditeľ Jesse Meschuk (ktorý bol v spoločnosti 12 rokov). Hovorca Activision Blizzard uviedol, že spoločnosť so SEC spolupracuje a jej plne nápomocná pri vyšetrovaní.