Abandoned nie je zrušený, tvrdí vývojár hororovej hry

Odoberaj novinky cez  Google News
Abandoned-titulka
Zdroj: blog.playstation.com

Internetom sa začali šíriť „fámy“ o tom, že titul Abandoned je zrušený. Problémy vo vývoji nasvedčovali mnohé veci, ako napríklad aj chýbajúce respektíve vymazané tweety. Blue Box Studios však dôrazne poprelo fámy, že dlho očakávaná hororová hra nevznikne.

Spoločnosť Blue Box Studios tvrdí, že správy o zrušení jej hororovej hry Abandoned pripomínajúcej Silent Hill sú nepravdivé a že jednoducho len musela posunúť svoje plány. Na úplné odhalenie hry a vydanie kapitoly obsahujúcej prológ by tak malo dôjsť. Len o čosi neskôr.

Obavy z možného zrušenia sa objavili začiatkom tohto týždňa, keď si fanúšikovia všimli, že spoločnosť Blue Box vymazala väčšinu svojich tweetov. Išlo o informácie o plánoch pre hru Abandoned vrátane toho, že čoskoro bude vydaná hrateľná ukážka. To viedlo k špekuláciám, že projekt je v skutočnosti nejaký podvod a že hra v skutočnosti neexistuje. Respektíve, že Abandoned je zrušený.

Po dni mlčania spoločnosť Blue Box reagovala na tieto fámy správou zverejnenou na Twitteri. Štúdio uviedlo, že hra je stále vo vývoji, a ospravedlnilo sa za posunutie sľúbeného odhalenia a vydania.

„V súvislosti s najnovšími fámami o zrušení hry Abandoned odpovedáme, že tieto fámy sú nepravdivé,” napísalo štúdio. „Pracujeme na odhalení prostredníctvom aplikácie Realtime Experience a online kanálov spolu s prológom hry. Tie boli pôvodne plánované na 1. štvrťrok 2022, ale bohužiaľ ešte nie sme pripravení, pretože sme podcenili náš plán vývoja. Preto sme odhalenie a vydanie Abandoned: Prologue odložili. Vydáme ho, keď bude vyladený, dobrý a pripravený.”

Nám fanúšikom psychologických hororov neostáva nič iné ako dúfať, že ide len o zlú komunikáciu zo strany vývojárov. Veď predsa, nebolo by to tak dávno čo nejaký vývojár, ako napríklad Polyphony Digital, nezvládol dostatočne odkomunikovať svoje nezrovnalosti s hrou Gran Turismo 7.