6 X 6 #5 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť so 6 X 6, šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Phil Spencer v jednom z rozhovorov uviedol, že nové tituly od Bethesdy nemusia byť na PS5. Pripomenieme, že Microsoft nedávno oznámil obrovskú novinku v podobe akvizície ZeniMax Media, ktorej súčasťou je aj Bethesda.
 • Marvel’s Avengers sa na nové konzoly dostane o niečo neskôr, ako sa pôvodne plánovalo. Najnovšie sa hovorí len o roku 2021.
 • Počas týždňa sme sa dozvedeli viacero noviniek o Assassin’s Creed Valhalla – napr. o systémových požiadavkách, či ďalších zmenách, ktoré hra prinesie.
 • SEGA oslavuje 60. výročie a pre hráčov to znamená jediné – množstvo skvelých zliav, ktoré sú dostupné na Steame.
 • O remasteri populárnej hernej trilógie – Mass Effect sa hovorí ako o Yettim. Teda všetci o tom hovoria, ale nikto ho doposiaľ nevidel. Kórejská komisia na hodnotenie obsahu hier však uverejnila na svojej stránke vekové hodnotenie hry pod názvom Mass Effect Legendary Edition. Aj keď spoločnosť Electronic Arts ešte žiadnu takú kolekciu neohlásila.
 • Ak vás zaujíma technológia zvnútra, určite si pozrite nasledujúce video, kde inžinier zo Sony vysvetľuje, prečo je PS5 taká veľká. Priniesli sme vám o tom aj samostatný článok, ktorý si viete prečítať po kliknutí TU.

Filmy a seriály

 • Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Cate Blanchett, Jonah Hill, Himesh Patel, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry a Jennifer Lawrence. Nie nejde o zoznam skvelých hercov. Ide o zoznam skvelých hercov, ktorí sa objavia v novinke Adama McKaya (Vice). Don’t Look Up natočí v spolupráci s Netflixom a Paramountom a predstaví nám príbeh o dvoch astronómoch, ktorí sa vydajú na cestu varovať ľudstvo pred blížiacim sa vesmírnym nebezpečenstvom.
 • Joker si zahrá Napoleona, teda aby sme boli presní, tak Joaquin Phoenix stvárni francúzskeho veliteľa v novom veľkofilme Ridleyho Scotta.
 • Český film Šarlatán bude bojovať o Oskary. Ako svojho zástupcu si ho vybrala Česká filmová a televízna akadémia. Len pripomenieme, že vo filme hviezdi aj slovenský herec, Juraj Loj.
 • Herec Zachery Ty Bryan, ktorého môžeme poznať zo sitcomu Kutil Tim, bol zatknutý za údajné napadnutie (škrtenie) svojej priateľky.
 • Vo veku 77 rokov zomrel Anthony Chisholm, ktorý sa naposledy objavil vo väzenskom seriály od HBO, Oz.
 • Stephen King v rozhovore uviedol, že sa pripravuje druhá séria The Outsider, a to aj napriek tomu, že malo ísť o minisériu. HBO informáciu zatiaľ nepotvrdilo.

6 X 6 vám opäť prinesieme aj o týždeň.

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Pomocou tejto Android aplikácie môžete nájsť zapatrošené Bluetooth hodinky, či fitness náramok 4. decembra 2020
  Mnohí z nás dnes v oveľa väčšej miere využívajú bezdrôtové zariadenia s podporou technológie Bluetooth ako tomu bolo v minulosti. Dôvodom je, že nám ponúkajú väčšiu flexibilitu vrátane komfortu. Ide o rôzne chytré hodinky, fitness náramky, slúchadlá, ovládače a podobne. Zároveň ide však o vcelku drobné zariadenia, ktoré z času na čas zapatrošíme. V niektorých […]
  Martin Borko
 • Android 10 je najrozšírenejšou verziou Androidu. Takto vyzerá trhové rozloženie síl jednotlivých verzií Androidu 4. decembra 2020
  Ešte v apríli tohto roka sme vám priniesli štatistiky ohľadne distribúcie jednotlivých verzií operačného systému pričom najrozšírenejšou verziou v tom čase bol Android 9 Pie. Ten pokrýval 31,3% trhu. Druhou najrozšírenejšou verziou bol Android 8 Oreo s trhovým podielom 21,3%, a treťou najrozšírenejšou verziou bol Android 7 Nougats 12,9% pokrytím trhu . Medzičasom bol predstavený nový […]
  Martin Borko
 • Pozrite sa, ako si môžete do fitness náramkov Mi Band 4 a Mi Band 5 nahrať typ písma s diakritikou 4. decembra 2020
  Mi Band náramky nielen v našom regióne, ale naprieč celým svetom, patria medzi populárne zariadenia. Dôvodom je atraktívna cena v kombinácii s pokročilými funkciami. Jeden neduh však tieto náramky majú – a ním je absencia písma s diakritikou. A práve preto by sme vám radi priniesli jednoduchý návod krok po kroku, ako si môžete do […]
  Martin Borko
 • Google Mapy poskytnú nové príležitosti, ako budete môcť spoznávať svoje okolie 4. decembra 2020
  Google Mapy plynúcim časom sa stávajú stále viac významnejším hráčom na trhu s mapami, ktorý expanduje aj do ďalších oblastí. Dôvodom je, že spoločnosť v pravidelných intervaloch pridáva nové funkcie. Nie tak dávno sme mohli napríklad čítať o funkcii vyhľadania miest s bezbariérovým prístupom, možnosti aktívneho zdieľania polohy a podobne. Najnovšie spoločnosť prostredníctvom svojho blogu informuje o […]
  Martin Borko
 • Huawei je lídrom trhu v oblasti telekomunikačného vybavenia a to aj napriek sankciám. Takto je podelený trh 4. decembra 2020
  Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je pod veľkým tlakom vo viacerých oblastiach podnikania. O to viac je prekvapujúci report analytikov zo skupiny Delloro, ktorí prišli so zaujímavými číslami. Podľa správ, ktoré publikovali, Huawei je v rozpätí 1. až 3. kvartálu tohto roka najúspešnejšou spoločnosťou v oblasti podnikania s telekomunikačným vybavením. Ide o technológie na […]
  Martin Borko
Zaujímavý článok
Forza Horizon 4
Forza Horizon 5 možno vyjde už v roku 2021