6 X 6 #4 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť so 6 X 6, šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Do vydania nových konzol ostáva mesiac. Sony sa preto rozhodla prostredníctvom blogu zodpovedať najčastejšie otázky hráčov. Tie sa týkali najmä spätnej kompatibility s PS4 hrami, možnosťami presúvania uložených pozícií medzi PS4 a PS5, či VR hrách. Informovali sme vás o tom v samostatnom článku.
 • Mafia: Definitive Edition sa dočkala prvej veľkej aktualizácie. Tá so sebou prináša opravu viacerých bugov, ale aj viac možností nastavení pre hráčov. Vo voľnej jazde sa z vás môže stáť aj taxikár.
 • Kingdom Come: Deliverance sa dočká televízneho spracovania. Zatiaľ nie je jasné, či pôjde o film alebo o seriál.
 • EA na úvod týždňa konečne potvrdila úniky o chystanej Need for Speed: Hot Pursuit Remastered. Vyzerá to však tak, že hra prinesie výraznejšie zmeny len na konzoly.
 • Marvel’s Avengers pomaly, ale isto, prichádza o množstvo hráčov. Z recenzií vyplýva, že tých síce baví singleplayer mód, online ich veľmi neláka. Vývojári sľubujú, že čoskoro prinesú veľkú obsahovú aktualizáciu.
 • Dozvedeli sme sa aj ďalšie informácie o Watch Dogs Legion, ktorý vyjde v závere tohto mesiaca. Okrem klasického Season Passu, bez ktorého sa nezaobíde pomaly už žiadna hra od Ubisoftu, budú k dispozícii aj rôzne doplnky zadarmo.

Filmy a seriály

 • Spider-Man sa v treťom pokračovaní spojí s Dr. Strange-om. Navyše by sa v ňom mali objaviť aj predchádzajúci „spidermani“ – Tobey Maguire a Andrew Garfield.
 • Kvôli koronavírusu museli v susednej Českej republike prijať prísne opatrenia, medzi ktorými je napr. aj zavretie kín. To ovplyvní aj slovenských fanúšikov českého speváka Karla Gotta. Premiéra filmu Karel sa presúva nielen v Česku, ale aj u nás.
 • Odsuny filmových premiér pokračujú. Tretieho pokračovania Jurassic World sa dočkáme až v roku 2022. Nateraz nám môže vystačiť animovaný seriál Jurassic World: Camp Cretaceous, ktorý nájdeme na Netflixe.
 • Filmový Resident Evil spoznal mená prvých hercov, ktorí sa v najnovšom spracovaní objavia. Kaya Scodelario. Tú doplnia Hannah John-Kamen, Robbie Amell, Tom Hopper, Avan Jogia nebo Neal McDonough.
 • Ewan McGregor uviedol, že seriál o Obi-Wan Kenobim sa začne natáčať v marci 2021.
 • Na Netflix dorazil seriál The Haunting of Bly Manor, a teda pokračovanie The Haunting of Hill House. Október už pomaly prináša skoršiu tmu, preto keď sa chcete báť, viete po čom siahnuť.

6 X 6 vám opäť prinesieme aj o týždeň.

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Čo sa deje v srdci čiernej diery? Tieto teórie popierajú existenciu singularity 27. októbra 2020
  Čierne diery sú pravdepodobne najextrémnejšie objekty vo vesmíre. Neunikne im ani svetlo a v ich jadre sa nachádza singularita, nekonečne malý bod  s  nekonečne veľkou hustotou. V singularite zároveň prestávajú platiť pravidlá priestoru a času. Doteraz neexistuje nič, čo by dokázalo popísať túto singularitu, dokonca existujú teórie, ktoré tvrdia, že singularita nemusí tak úplne existovať, […]
  Richard Zliechovský
 • NASA oznámila jeden z významnejších objavov v spojitosti s Mesiacom 27. októbra 2020
  Americká vesmírna agentúra, NASA, sa už viac ako týždeň pripravovala na veľké oznámenie. To bolo odhalené v pondelok a rozhodne stojí za to, píše portál futurism. Na Mesiaci bola po prvýkrát potvrdená voda, a to nie len vo forme ľadu, ktorý sa nachádzal vo väčších kráteroch. Inými slovami, voda dokáže prežiť, aj keď je vystavená […]
  Richard Zliechovský
 • Microsoft spomaľuje distribúciu novej aktualizácie Windows 10 20H2. Chce sa vyhnúť zbytočným problémom 27. októbra 2020
  Operačný systém Windows 10 obdržiava každoročne dve veľké softvérové aktualizácie, ktoré prinášajú nové funkcionality a čiastočné dizajnové zmeny. Nie je tomu inak ani v tomto roku, pričom na jar bola väčšine používateľov sprístupnená nová aktualizácia nesúca označenie Windows 10 20H1. Medzi používateľmi je aktualizácia známa aj ako aktualizácia z mája 2020, pričom momentálne ju využíva […]
  Tomáš Sedláček
 • Google pracuje na funkcii, pomocou ktorej si budete môcť v prehliadači Chrome odložiť nedočítané články na neskôr 27. októbra 2020
  Vývojárska verzia prehliadača Chrome obsahuje vcelku zaujímavú funkciu, prostredníctvom ktorej si môžete jednoduchšie ukladať články, či stránky za účelom, aby ste si ich neskôr prečítali. Zatiaľ čo v súčasnosti si musíte článok, ktorý vás zaujal, uložiť  do záložiek, kde medzi „kopiacimi sa“ stránkami dochádza k chaosu, prípadne si ju môžete poslať na e-mail, kde sa […]
  Martin Borko
 • Najhodnotnejšou značkou na svete je Apple. Mierne si polepšil Samsung, Huawei zas výrazne stratil 27. októbra 2020
  Rok 2020 je pre mnoho spoločností „studenou sprchou“. Dôvodom je aktuálne prebiehajúca pandémia, ktorá ovplyvnila podnikanie mnohých firiem. Na druhej strane nájdeme aj mnoho spoločností, ktorým sa náramne darilo. Napríklad spoločnosť Zoom, ktorá raketovo rástla. Rebríček Best Global Brands 2020 (pozn. redakcie: po kliknutí na odkaz si môžete pozrieť celý rebríček), ktorý každoročne odhaduje hodnotu […]
  Martin Borko
Zaujímavý článok
Sony potichu nasadzuje nový PS Store