6 X 6 #39 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť, tentokrát so 6 X 6 #39. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov. Uplynulý týždeň sa ešte niesol v znamení E3 2021, takže sa pozrieme na to najdôležitejšie, čo sa udialo.

Videohry

 • Svoju prezentáciu na spomínanej E3 mala aj spoločnosť Square Enix. Okrem iného predstavila aj hru Guardians of the Galaxy. Súhrn z tejto prezentácie nájdete na tomto odkaze.
 • Čo plánuje spoločnosť Capcom v najbližších dňoch, týždňoch či mesiacoch, sme sa dozvedeli vďaka ďalšej prezentácii v rámci E3. Veľké novinky to však neboli. Súhrn z tejto prezentácie nájdete na tomto odkaze.
 • Pozornosť sa pokúsilo získať aj Nintendo. Ich prezentácia bola celkom našliapaná, takže súhrn z tejto prezentácie nájdete na tomto odkaze.
 • Cyberpunk 2077 sa po čase opäť vracia do PS Store. Zatiaľ sa tam však titul správa tak, akoby išlo o úplne novú hru. Podľa všetkého ju však vývojári dostali do takého stavu, aby to hráčom nekazilo zážitok.
 • Aj vy ste si mysleli, že hororovka The Medium je exkluzivitou pre Xbox a PC? Tak vedzte, že nie je. Titul od poľských vývojárov sa totiž dočká vydania aj na PlayStation 5. Stane sa tak 3. septembra tohto roka.
 • Švédske štúdio Ubisoft Massive povedie nový riaditeľ. Len pripomíname, že títo vývojári pracujú na Avatar: Frontiers of Pandora, či zatiaľ bližšie nešpecifikovanej Star Wars hre. Na predstavenie nového riaditeľa si však ešte nejaký čas počkáme.

Filmy a seriály

 • Russell Crowe si v Austrálii plánuje založiť vlastné štúdio. Vyrásť by malo v priebehu nasledujúcich troch až piatich rokov.
 • V štvrtom pokračovaní filmu John Wick si zahrá aj herec Hirojuki Sanada. Toho sme mohli vidieť v novom Mortal Kombat či Army of the Dead.
 • Pán prsteňov sa dočká animovaného filmu. Snímka sa bude volať The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim a režírovať ju bude Kenji Kamiyama.
 • Animovaný seriál Harley Quinn je obľúbený a určený pre dospelých fanúšikov značky. Obsahuje totiž násilie krv a aj sex. Teda obsahoval. Tvorcovia boli najnovšie nútení odstrániť jednu z chystaných scén, kedy si mal Batman v tretej sérii užiť sex s Catwoman. Podľa DC to však „hrdinovia nerobia“.
 • Netflix naplno pracuje na chystanom Assassin’s Creed seriáli. Dozvedeli sme sa, že jeho režisérom bude Jeb Stuart. Ten je známy najmä vďaka svojmu scenáru k filmu Die Hard (Smrtonosná pasca), v ktorom si zahral Bruce Willis a doteraz sa považuje za skvelý vianočný film, aj keď o Vianoce v ňom v podstate nejde.
 • Zo seriálu Loki sa stal hit. Len prvú časť videlo v priebehu piatich dní 2,5 miliónov ľudí, aj to len v Amerike. The Falcon and the Winter Soldier videlo 1,8 miliónov ľudí a WandaWision 1,6 miliónov.

6 X 6 #39 je na konci, ale túto rubriku pre vás opäť pripravíme aj o týždeň. Dovtedy sledujte náš web a naše sociálne siete, aby vám nič podstatné z nášho sveta neuniklo.