6 X 6 #38 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť, tentokrát so 6 X 6 #38. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov. Uplynulý týždeň sa nám začala E3 a ešte predtým napr. Summer Game Fest. Udalostí preto bolo viac než dosť. Poďme sa na nich pozrieť.

Videohry

 • Všetko začalo podujatím Summer Game Fest, a to vo štvrtok 10. júna. Azda najväčším lákadlom boli gameplay zábery z očakávanej hry Elden Ring. Na trh dorazí už 21. januára 2022. Súhrn z tejto prezentácie nájdete na tomto odkaze.
 • Za sebou máme už aj prezentáciu Koch Primetime Showcase, ktorá toho veľa nepriniesla, ale dozvedeli sme sa niečo o tom, že sa chystá PayDay 3. Súhrn z tejto prezentácie nájdete na tomto odkaze.
 • V sobotu 12. júna naplno odštartovala E3 2021. Pozornosť pútal najmä Ubisoft Forward, ktorý v závere ukázal aj trailer na chystané herné spracovanie Avatar. Súhrn z tejto prezentácie nájdete na tomto odkaze.
 • V nedeľu 13. júna pozornosť pútala spoločná prezentácia spoločností Xbox a Bethesda. Tá napr. predstavila neskutočne vyzerajúcu Forza Horizon 5. Súhrn z tejto prezentácie nájdete na tomto odkaze.
 • Uplynulý týždeň však nebol len o E3. Dozvedeli sme sa napr. aj to, že Naughty Dog pracuje na multiplayer hre. Podľa všetkého pôjde o samostatné online rozšírenie hry The Last of Us Part II, ale na konečný výsledok si ešte počkáme.
 • Taktiež mimo herného veľtrhu sme mohli uzrieť gameplay zábery z hry F1 2021. Tá vychádza 16. júla pre PS5, Xbox Series X / S, PS4, Xbox One a PC.

Filmy a seriály

 • Vo veku 83 rokov zomrel v nedeľu 13. júna americký herec Ned Beatty. Okrem iného zahviezdil v snímkach ako Superman či Superman II.
 • Nové pokračovanie Aquamana dostalo svoj názov. Film sa bude volať Aquaman and the Lost Kingdom. Premiéra je naplánovaná 16. decembra 2022.
 • Smutná správa nám uprostred týždňa dorazila aj z Česka. Len dva dni potom, čo oslávila 68. narodeniny, nás opustila Libuše Šafránková. Tú si už navždy budeme pamätať ako Popolušku z rozprávky Tři oříšky pro Popelku.
 • Alberta Weskera, hlavného záporáka v pripravovanom seriáli Welcome to Raccoon City, stvárni herec Lance Reddick, ktorého poznáme napr. z filmov John Wick. Kým jedna skupina sa teší, druhá toto rozhodnutie celkom nechápe. V hrách totiž išlo o belocha s blond vlasmi, Reddick je však holohlavý černoch. Netflix toto rozhodnutie argumentuje rasovou rovnosťou, čo podľa druhej skupiny dehonestuje samotného herca. Len dodáme, že seriál ešte nemá dátum premiéry.
 • Sprostý medvedík Ted sa dočká komediálneho seriálu. Prípravy naň sú však len v ranej fáze, takže si naň ešte počkáme.
 • Najväčšia streamovacia služba uskutočnila v uplynulých dňoch sériu prezentácií s názvom Netflix Geeked Week. Dozvedeli sme sa vďaka tomu napr. o posilách do seriálu Stranger Things.

6 X 6 #38 je na konci, ale túto rubriku pre vás opäť pripravíme aj o týždeň. Dovtedy sledujte náš web a naše sociálne siete, aby vám nič podstatné z nášho sveta neuniklo. Úvod tohto týždňa bude aj ďalej patriť E3 2021, takže informácií bude viac než dosť.