6 X 6 #37 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť, tentokrát so 6 X 6 #37. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Electronic Arts bez predchádzajúceho varovania prišla s informáciou, že hry Need For Speed: Carbon, Shift, Shift 2: Unleashed, Undercover a The Run sa už nebudú môcť kúpiť cez digitálne obchody. Zároveň ukončí aj ich online podporu. Stane sa tak 31. augusta.
 • Objavili sa šumy ohľadom toho, že Sony malo investovať do fínskeho štúdia Housemarque, ktoré len nedávno prišlo s PS5 exkluzivitou Returnal. Informácia ale nebola oficiálne potvrdená. Čo sa však potvrdilo je skutočnosť, že Team Asobi sa pripája k PlayStation Studios.
 • Crytek oznámil vydanie Crysis Remastered Trilogy. Trilógia bude obsahovať remaster verzie hier Crysis, Crysis 2 a Crysis 3 single player. Dočkať by sme sa ich mali na jeseň tohto roka.
 • Sony počas týždňa prišla na svojom blogu s rozsiahlym rozhovorom s s prezidentom PlayStation Studios, Hermenom Hulstom. Z neho vyplynulo, že očakávané pokračovanie God of War nepríde skôr ako v roku 2022. Otázne je aj tohtoročné vydanie Horizon Forbidden West. Viac si môžete prečítať v samostatnom článku, ktorý sme vám k týmto informáciám priniesli.
 • Konečné rozšírenie hry Ark: Survival Evolved, Genesis Part 2, dorazilo. Záver hry ponúka najväčšiu vydanú mapu, nové misie a príbeh, ktorý prepojí aj chystané pokračovanie Ark 2. V tomto datadisku budete skúmať nový svet plný nových biómov a tvorov, zatiaľ čo sa budete zúčastňovať na príbeh zameraných misií. Tie preveria vaše schopnosti prežitia.
 • Do vydania ďalšej z PS5 exkluzivít ostáva už len pár dní. Vývojári hry Ratchet & Clank: Rift Apart sa preto rozhodli ukázať svetu jeden z troch režimov – ray-tracing pri zachovaní 60 snímkov za sekundu.

Filmy a seriály

 • Pokračovanie filmu A Quiet Place len pred pár dňami dorazilo do kín, samozrejme do tých, ktoré môžu byť otvorené vďaka priaznivej pandemickej situácii, ale už sa hovorí o spin-offe. Ten by mal do kín doraziť o necelé dva roky, konkrétne 31. marca 2023.
 • V príprave je aj tretie pokračovanie série Creed. Pred kameru sa vráti Michael B. Jordan, ktorý sa zároveň stane aj režisérom. Vyskúša si teda to, čo pred rokmi Sylvester Stallone. Ten sa však pre zmenu v treťom pokračovaní už neobjaví. V uplynulých dňoch sme ale spoznali, kto stvárni úhlavného nepriateľa. Ním bude herec Jonathan Majors, ktorý by mal záporáka hrať aj vo filme Ant-Man 3.
 • Disney nezaľáha a už potvrdilo, že sa dočkáme pokračovania filmu Cruella. Jednotka sa pritom ešte ani nestihla ohriať v kinách.
 • Na lokalizovaných facebook stránkach HBO sa objavila informácia, že tak slovenský ako aj český dabing do špeciálnej návratovej epizódy sitkomu Priatelia by mal na HBO GO doraziť v najbližších týždňoch.
 • Ešte koncom mája, ale informáciu sme sa dozvedeli len v uplynulých dňoch, nás vo veku 87 rokov opustil americký herec Robert Hogan. Ten sa objavil v množstve seriálov, spomeňme napr. Peyton Place, The Wire či Law & Order.
 • Ryan Murphy zverejnil herecké posily pre novinku American Horror Stories. V seriáli sa objaví napr. Kevin McHale (Glee), Dyllon Burnside (Pose), Charles Melton (Riverdale) a Nico Greetham (The Prom).

6 X 6 #37 je na konci, ale túto rubriku pre vás opäť pripravíme aj o týždeň. Dovtedy sledujte náš web a naše sociálne siete, aby vám nič podstatného z nášho sveta neuniklo. Tento týždeň nás čaká E3 2021, takže informácií bude viac než dosť.