6 X 6 #36 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť, tentokrát so 6 X 6 #36. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Hráči Rainbow Six Siege sa už o niekoľko dní dočkajú pridania nového operátora – Thunderbird. Nový obranca, má podobne ako Doc, liečivé schopnosti.
 • Metro Exodus: Enhanced Edition je prvá počítačová hra, ktorá plne podporuje PS5 ovládač DualSense. S novým patchom pre tento titul, prichádza aj umožnenie ovládaču využiť haptickú spätnú väzbu a adaptívne spúšťače.
 • Sony v prezentácii, ktorá bola zverejnená v rámci „Investor Relations“ (správa pre investorov), uviedla, že exkluzivita Uncharted 4: A Thief’s End sa dočká portu na PC platformu. Kedy sa tak stane zatiaľ nie je známe.
 • Vývojári z SCS Software nespia na vavrínoch, čoho dôkazom je aj spustenie beta verzie oficiálneho multiplayer režimu, nazvaného Convoy, v hrách ETS 2 a ATS. Testovanie sa spustilo pred pár dňami. Ako sa do testovania dostať sa dozviete v samostatnom článku, ktorý sme vám počas týždňa priniesli.
 • O chystanej novinke od vývojárov z Techland sa v poslednom čase hovorilo vo veľkom. Záhadou, alebo skôr neznámy, bol však dátum vydania Dying Light 2. To však už neplatí, hry sa dočkáme 7. decembra tohto roka.
 • Čakanie je na konci. Hráči sa ešte vo štvrtok večer dočkali ďalšieho State of Play, ktoré nebolo o ničom inom než o tom, že sa na svet dostala ukážka z Horizon Forbidden West. Zábery bohaté na prezentáciu rôznych herných mechanizmov, či dokonca svetov, priviedli do úžasu nejedného fanúšika. Stále však nepoznáme dátum vydania, ostáva preto len dúfať, že sa tak stane čo najskôr. Ukážka z Horizon Forbidden West sa dokonca dočkala aj českých tituliek. Vychutnať si ju takto s lokalizáciou môžete vďaka oficiálnemu YouTube kanálu PlayStation Česko.

Filmy a seriály

 • Todd Phillips údajne píše scenár k druhému pokračovaniu filmu Joker. Úspešná snímka z roku 2019 zarobila v kinách miliardu dolárov pri 55 miliónovom rozpočte.
 • James Bond našiel nový domov. Amazon totiž uzavrel dohodu so štúdiom MGM, ktoré kúpilo za 8,45 miliárd dolárov. Rázom sa tak ponuka streamovacej služby Amazon Prime rozrastie o približne 4 000 filmových titulov a 17 000 televíznych programov.
 • Pokračovanie hororu A Quiet Place sa už objavilo v prvých kinách sveta. Film je zatiaľ k dispozícii v Amerike a ďalších 12 krajinách, ale už si stihol zarobiť viac než 70 miliónov dolárov. Zdá sa teda, že režisér John Krasinski opäť raz prišiel s filmovým hitom. V našich končinách film dorazí o približne dva týždne.
 • Vo veku 90 rokov zomrel herec Gavin MacLeod, ktorý sa preslávil v mnohých televíznych úlohách. Spomeňme napr. The Mary Tyler Moore Show alebo The Love Boat.
 • Merie Dandridge sa objaví v seriáli The Last of Us na motívy úspešnej videohry. Zopakuje si tu postavu Marlene, ktorú dabovala aj v pôvodnej hre z roku 2014.
 • Od štvrtka je na HBO GO k dispozícii špeciálna epizóda legendárneho sitkomu Priatelia. Videli ste ju už? Čo na ňu hovoríte? Môžete nám napísať v komentároch na sociálnej sieti.

6 X 6 #36 je na konci, ale túto rubriku pre vás opäť pripravíme aj o týždeň. Dovtedy sledujte náš web a naše sociálne siete, aby vám nič podstatného z nášho sveta neuniklo.