6 X 6 #35 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť, tentokrát so 6 X 6 #35. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Známa česká hra Bulánci hlási návrat. Vývojárom sa na Startovači podarilo vyzbierať do týchto chvíľ vyše 4 500 000 Kč, čo je o 912 % viac, než pôvodne žiadali. Rozhodne sa preto máme na čo tešiť.
 • Electronic Arts nebude zasahovať do záležitostí štúdia Codemasters. Chcú im len poskytnúť svoje možnosti a schopnosti. V rozhovore to povedal generálny riaditeľ EA, Andrew Wilson.
 • Sony uplynulý týždeň milo prekvapilo všetkých majiteľov PS5 a fanúšikov hry The Last of Us Part 2. Hra totiž dostala 60 FPS aktualizáciu. Druhým dychom však treba dodať, že žiaľ bez ďalších vylepšení.
 • Populárna hra Grand Theft Auto 5 vyjde už na tretej generácii konzol. Na PS5 a Xbox Series X/S sa jej dočkáme 11. novembra tohto roku.
 • Deep Silver oznámilo správu, ktorá poteší nejedného fanúšika. Potvrdili otvorenie niekdajšieho zrušeného štúdia, ktoré bude mať na starosti vytvorenie úplne novej hry TImeSplitters. Čo je ešte lepšia správa, na starosti ju budú mať ešte aj pôvodní tvorcovia – Steve Ellis a David Doak.
 • Po dlhých rokoch dúfania, priania a modlenia sa, sa sen stáva skutočnosťou. Fanúšikovia jednej známej hernej série od Paradox Interactive sa môžu začať tešiť. Victoria 3 bola konečne oznámená a stáva skutočnosťou, ktorá dorazí na PC.

Filmy a seriály

 • Vo veku 86 rokov zomrel v utorok v americkom Connecticute herec Charles Grodin. Poznať sme ho mohli napr. ako otca rodiny Newtonových z komédií o sympatickom bernardínovi – Beethoven a Beethoven 2.
 • Arnold Schwarzenegger, herec a niekdajší republikánsky guvernér Kalifornie, sa dohodol na spolupráci s Netflixom. Výsledkom má byť akciou nabitý seriál, ktorý však nielenže zatiaľ nemá dátum vydania, ale ani názov.
 • Po viacerých obvineniach, ktoré sa nakoniec ukázali aj tak ako nepravdivé, hercovi Kevinovi Spaceymu zatvorili v Hollywoode dvere. K práci sa však nakoniec predsa len dostal. Zahrá si totiž v talianskej dráme The Man Who Drew God muža, ktorý bol neprávom obvinený zo sexuálneho obťažovania.
 • Seriál South Park dostal vlastnú streamovaciu stránku, na ktorej sú celé epizódy. Tie navyše nie sú vôbec geograficky limitované, takže ak rozumiete po anglicky, alebo ste tento seriál videli 1000x, môžete sa do neho pustiť opäť.
 • Obľúbené medicínske seriály The Resident a Grey’s Anatomy sa na jeseň vrátia s novými sériami.
 • Priatelia sa vrátia, aby si pospomínali na staré dobré časy. Špeciálna epizóda bude nakoniec pridaná aj na HBO GO, a to už 27. mája, teda vo štvrtok. Minulý týždeň sme sa však dočkali vydareného traileru.

6 X 6 #35 je na konci, ale túto rubriku pre vás opäť pripravíme aj o týždeň. Dovtedy sledujte náš web a naše sociálne siete, aby vám nič podstatného z nášho sveta neuniklo.