6 X 6 #32 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť so 6 X 6. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Začiatkom uplynulého týždňa sme sa dozvedeli mená ďalších troch firiem, ktoré sa zúčastnia tohtoročnej E3. Ide o spoločnosti Sega, Bandai Namco a Activision. Na druhej strane v závere týždňa prišlo Konami s informáciou, že sa najväčšej hernej výstavy tento rok predsa len nezúčastní. Vraj im množstvo času zaberajú chystané tituly.
 • V noci z nedele na pondelok 26. apríla sa odovzdávali filmové ocenenia – Oskary. Prečo to spomíname v sekcii o videohrách? Pretože jednu sošku si odnieslo aj herné štúdio. Štúdio Respawn Entertainment prepísalo históriu nielen herného sveta, ale aj toho filmového. Oscara si prevzali ako víťazi v kategórii „Najlepší krátky dokument“. Vďačiť za to však musia aj štúdiu Oculus Studios, ktoré im k tomu dopomohlo. Tieto dve herné štúdiá totiž spolupracovali na krátkom dokumente s názvom Collette, ktorý bol súčasťou hry Medal of Honor: Above and Beyond.
 • O Days Gone sa toho v poslednom čase hovorí viac než dosť. Do pozornosti však dávame petíciu za pokračovanie, ktorú do týchto chvíľ podpísalo už vyše 99 tisíc hráčov. Pridáte sa k nim?
 • Spoločnosť Sony si ešte minulý rok zaregistrovala ochrannú známku Soho Engine, ktorá vzbudzuje množstvo otázok. O tejto skutočnosti sme sa však dozvedeli len minulý týždeň. Názov Soho Engine určite oživuje spomienky na Team Soho, ktorý bol niekdajším vývojárskym first-party štúdiom London Studios. V tomto článku sa zamýšľame nad tým, čo vlastne japonský gigant pre hráčov chystá.
 • Na Kickstarteri sa o svoju pozornosť ešte stále uchádza česká tycoon hra – Mall Craze. Tá síce už dosiahla svoj cieľ, ale kampaň sa skončí až o pár dní. Ak máte pár eur nazvyš určite ich investujte do hry, v ktorej si budete môcť postaviť a riadiť vlastné obchodné centrum.
 • Vo štvrtok sa konala ďalšia zo série State of Play od Sony. Pozornosť pútali viac než 15-minútové gameplay zábery z chystanej novinky Ratchet & Clank: Rift Apart.

Filmy a seriály

 • Vo veku 89 rokov zomrela oscarová herečka gréckeho pôvodu, Olympia Dukakis. Zlatú sošku si odniesla za vedľajšiu úlohu vo filme Pod vplyvom splnu (Moonstruck) z roku 1987.
 • Filmovému spracovaniu Mortal Kombat sa na streamovacej službe HBO Max podľa všetkého darí. Za prvých päť dní malo film vidieť 3,8 miliónov, len amerických predplatiteľov.
 • Dánsky film Chľast, ktorý sa len pred týždňom dočkal ocenenia v podobe Oskara sa čoskoro dočká ešte jednej veci. A to amerického remake-u. Producentom by mal byť Leonardo DiCaprio, ktorý by vo filme mal stvárniť aj hlavnú postavu.
 • HBO Max začína obsadzovať seriál Green Lantern. Do role Guya Gardnera, jedného z niekoľko nových Green Lanternov, bol najnovšie obsadený herec Finn Wittrock, ktorého môžeme poznať napr. z American Horror Story.
 • Melissa Rauch, ktorú poznáme zo sitkomu The Big Bang Theory ako Bernadettu, získala hlavnú úlohu v pilote Night Court, ktorý je sequelom ku rovnomennému seriálu z 80. rokov. V chystanom seriáli stvárni sudkyňu Abby Stone.
 • Fanúšikovia seriálu Lucifer, ktorý beží na Netflixe sa dočkali traileru na nové časti piatej série.

Na záver len dodáme, že 6 X 6 pre vás opäť pripravíme aj o týždeň. Dovtedy sledujte náš web a sociálne siete, aby vám nič podstatné zo sveta videohier, ale aj filmov či seriálov, neuniklo.