6 X 6 #3 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť so 6 X 6, šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • V Electronic Arts si opäť raz nedali pozor a my sme sa vďaka tomu dozvedeli nové informácie o chystanom Need for Speed: Hot Pursuit Remastered. Medzi nimi napr. tú o verzii aj pre Nintendo Switch.
 • Niekoľko japonských youtuberov už zverejnilo videá, ktoré mapujú to, ako si mohli vyskúšať novú PS5.
 • Cyberpunk 2077 dostal ďalšiu reklamu, v ktorej sa objavil aj Keanu Reeves.
 • Fanúšikovia World of Warcraft si na očakávaný datadisk počkajú o niečo dlhšie. Blizzard oznámil odloženie jeho vydania. Zatiaľ len povedal, že by sa tak malo stať ešte tento rok.
 • Dozvedeli sme sa aj dátumy najbližších Steam výpredajov. Môžete si ich pozrieť v tomto článku, ktorý sme vám počas týždňa priniesli.
 • Aj napriek tomu, že Microsoft Flight Simulator tu už s nami nejaký ten čas je, vývojári neustále pracujú na jeho prezentácii. V najnovšom videu dokonca ukázali aj Bratislavu.

Filmy a seriály

 • Česká republika prišla v priebehu jedného dňa o dve veľké herecké mená. Pri nezavinenej dopravnej nehode zomrel 62 ročný herec Martin Havelka, ktorého sme mohli vidieť vo filme Učiteľka. V rovnaký deň vo veku 95 rokov zomrel aj predstaviteľ titulnej postavy v legendárnej českej komédii Oldřicha Lipského – Limonádový Joe aneb Koňská opera, Karel Fiala.
 • Marvel potvrdil, že postavu Kamaly Khan v seriálovom spracovaní Ms. Marvel si zahrá Iman Vellani.
 • James Bond: No time to Die sa opäť dočkal odkladu. Nový dátum premiéry je stanovený na 2. apríl 2021.
 • Fanúšikovia Pána Prsteňov, Zaklínača alebo Kolesa času sa už teraz môžu tešiť na ďalší fantasy seriál od Netflixu. Konkrétne si streamovací gigant vezme na mušku Barbara Conana.
 • Do MCU sa vráti záporák Electro. V novom pokračovaní Spider-Mana si ho zahrá dokonca ten istý herec, Jamie Foxx, ktorý ho stvárnil aj v sérii The Amazing Spider-Man.
 • Leví kráľ sa dočká pokračovania. Disney tento týždeň potvrdilo, že jeho film z roku 2019 sa dočká druhého dielu. Režisérsky sa na ňom bude podieľať Barry Jenkins (Moonlight).

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Najlepšie animované seriály na Netflixe, ktoré záujmu hlavne dospelých 29. novembra 2020
  Mnohí z nás si z času na čas radi pozrú dobrý film, či seriál. V tomto článku by sme vás chceli upozorniť na niekoľko zaujímavých animovaných seriálov, ktoré však skôr záujmu dospelé publikum. Všetky sú okrem iného dostupnými prostredníctvom platformy Netflix. BIG MOUTH BIG MOUTH je prvým animovaným seriálom, ktorý nám padol do oka. Ide […]
  Martin Borko
 • Google chce obmedziť používanie smartfónu počas chôdze. Táto nová funkcia zavíta do Androidu! 29. novembra 2020
  Digitálna rovnováha od spoločnosti Google je vcelku známou službou, ktorá ponúka prehľadné štatistiky o tom, ako používame naše zariadenia. Rovnako disponuje viacerými funkciami. Napríklad si môžete pomocou služby nastaviť režim nerušenia, či obmedzenie prístupu do jednotlivých aplikácií potom, ako prekročíte povolený čas. Nová verzia aplikácie, ktorá sa objavila v obchode Google Play v rámci BETA zostavenia, […]
  Martin Borko
 • Huawei pracuje na kamerovom module, aký sme doposiaľ ešte nevideli 29. novembra 2020
  Huawei by mohol v nadchádzajúcej vlajkovej lodi z modelového radu „P“ priniesť kameru, akú sme doposiaľ ešte v smartfóne nevideli. Ide konkrétne o nový kamerový modul, ktorý využíva tekuté šošovky. Odhaľuje to najnovší patent spoločnosti, na ktorý poukazuje portál Gizmochina.com. Podľa publikovaných správ, nová technológia kvapalných šošoviek by sa mala začať vyrábať už v priebehu nasledujúceho roka. Mohla by sa […]
  Martin Borko
 • Telekom opäť rozdáva 15 GB dátový balíček. Aktivovať si ho môžu všetci zákazníci s paušálmi 29. novembra 2020
  Zákazníci slovenského Telekomu si môžu už od zajtrajšieho dňa, t.j. 30.11., aktivovať bezplatný balíček až 15 GB dát. Pomerne veľký predvianočný darček od slovenského Telekomu si môžu v mobilnej aplikácii aktivovať všetci zákazníci s aktívnymi paušálmi. Balíček je dostupný pre takmer všetkých zákazníkov Bezplatný 15 GB dátový balíček je podľa Telekomu určený pre rezidenčných a […]
  Tomáš Sedláček
 • Prečítajte si príbeh kapitána, ktorý visel za nohy z lietadla, 5-tisíc metrov nad zemou 29. novembra 2020
  V roku 1990 došlo k nehode na palube lietadla British Airlines. Jedno z okien v pilotnej kabíne sa uvoľnilo a jeden z pilotov bol vytiahnutý cez okno von z lietadla. Šťastím bolo, že nohy ostali v kabíne, a tak ho mohla posádka držať, kým sa kopilot pokúsil o núdzové pristátie, píše portál IFLScience. Konkrétne išlo o let s číslom 5390, ktorý odlietal z letiska v […]
  Richard Zliechovský
Zaujímavý článok
PlayStation 5 a nový ovládač DualSense
Druhá aktualizácia PlayStation 5 opravila niekoľko problémov a priniesla novinku