6 X 6 #29 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť so 6 X 6. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Ďalšia exkluzivita od Sony sa objaví na PC. Tentoraz pôjde o hru s jednoduchým názvom Erica. Na Steam dorazí už 25. mája tohto roka.
 • Organizátori potvrdili, že tento rok sa E3 uskutoční. Stane sa tak od 12. do 15. júna a kvôli koronovarísu sa presunie do online sveta. Na E3 2021 by sa mali objaviť spoločnosti ako Xbox, Nintendo, Capcom, Konami, Ubisoft, Take-Two, Warner Bros. či Koch Media.
 • Na internet unikli ďalšie zábery z hry Rainbow Six: Parasite. Áno, opäť. Tentoraz v nich môžeme vidieť postavu menom Ela, dobre známu z hry Rainbow Six Siege, tak ako aj všetky ostatné postavy v hre. Žiaľ, zábery už samozrejme nie sú dostupné, a tak si vychutnajte aspoň tie, ktoré unikli pred časom.
 • Do Euro Truck Simulator 2 dorazilo nové rozšírenie s názvom Iberia. To do mapy prinieslo štáty Španielsko a Portugalsko. Zároveň prebieha aj event v World of Trucks, vďaka ktorému môžete získať hneď niekoľko odmien.
 • Pristavme sa aj pri Sony. Počas týždňa sa totiž objavilo hneď niekoľsko insiderských informácií. Prvá hovorila o tom, že by japonská spoločnosť mala pracovať na remakeu hry The Last of Us. Druhá je o niečo viac zaujímavejšia, pretože jeden z tvorcov God of War povedal, že Sony už v týchto dňoch pracuje na vlastnej obdobe Game Passu. Či sa informácie ukážu ako pravdivé sa zrejme dozvieme o pár týždňov či mesiacov.
 • V sobotu podvečer nám Microsoft ukázal gameplay zábery z hry Age of Empires IV. Stalo sa tak prostredníctvom streamu, kde sme sa dozvedeli aj niekoľko ďalších zaujímavostí o chystanom titule, ktorý mimochodom dorazí na jeseň tohto roku.

Filmy a seriály

 • Sony Pictures potvrdilo spoluprácu so streamovacou službou Netflix. Tá tak od roku 2022 prinesie niekoľko desiatok starších filmov, ale zaujímavá je dohoda o tých budúcich. Netflix by mal totiž premiéry filmov z tejto spoločnosti vysielať už niekoľko desiatok dní po uvedení v kinách. Týkať sa to má napr. snímkov ako Morbius, Uncharted či Jumanji 4.
 • Filmy Top Gun a Mission: Impossible sa dočkali odkladu. A nie hocijakého. Prvá snímka sa do kín dostane až 19. novembra tohto roka, druhá až 27. mája 2022.
 • Vo veku 55 rokov zomrel britský herec Paul Ritter. Toho sme mohli vidieť napr. v seriáli Černobyl, kde stvárnil postavu Anatolija Ďatlova.
 • Ak náhodou sledujete slovenský seriál Slovania, vedzte, že od najbližšej stredy JOJka zdvojuje jeho vysielanie. To znamená, že sa diváci dočkajú hneď dvoch častí po sebe, namiesto doterajšej jednej.
 • Netflix sme už spomínali, ale pristavíme sa aj pri informácii, že služba potichu vypla možnosť bezplatného mesačného skúšobného obdobia.
 • Na záver tu máme video, ktoré poteší všetkých fanúšikov hudobného seriálu Glee. Herci sa totiž stretli online, aby si uctili Santanu, teda herečku Neyiu Riveru, ktorá minulý rok tragicky zomrela.

6 X 6 pre vás opäť pripravíme aj o týždeň. Dovtedy sledujte náš web a sociálne siete, aby vám nič podstatné neuniklo.