6 X 6 #28 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj novinky cez  Google News
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť so 6 X 6. So šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Cyberpunk 2077 sa konečne dočkal vydania opravného patchu s oznčením 1.2. Zoznam opravených chýb je napísaný na približne 26 stranách.
 • Spomenuli sme Cyberpunk, tak sa pozrime aj na ich vývojárov. CD Projekt RED sa totiž odhodlalo spraviť rázne kroky. Okrem kúpy kanadského štúdia oznámili aj novú stratégiu, ktorou sa chce spoločnosť zaoberať. Tá okrem iného obsahuje aj zmienku o tom, že promo kampane k hrám by mali byť viac bližšie k plánovanému dátumu vydania hry.
 • V lete vyjde chystané DLC pre hru Maneater. Rozšírenie pridá vyšší level vám aj nepriateľom, ale okrem toho ponúkne aj nový príbeh, resp. pokračovanie toho, kde sme skončili v pôvodnej hre.
 • Intel čelí žalobe. Jedného z popredných výrobcov procesorov obvinili z „odpočúvania“, alebo ak chcete sledovania svojich zákazníkov, ktorí navštívili ich stránku.
 • Od E3 2015 veľa informácií o okuliaroch HoloLens, ktoré slúžia na rozšírenú realitu, nebolo. Dnes však vieme, že Microsoft s nimi úplne neskončil. Iba ich využíva na iné účely. Aktuálnou správou je, že Microsoft podpísal kontrakt s americkou armádou, ktorá si objednala hneď niekoľko tisíc týchto okuliarov. Majú slúžiť na výcvik vojakov.
 • Vývojári hry Dying Light 2 konečne prezradili viac o chystanom titule. Novinky priniesli v rozsiahlejšom rozhovore, z ktorého sme najdôležitejšie veci vybrali do samostatného článku.

Filmy a seriály

 • Štvrté pokračovanie marvelovky Thor naberá stále nové obsadenie. Okrem stálic v podobe Chrisa Hemswortha, Natalie Portman či Tessy Thompson sa vo filme objaví napr. aj Christian Bale. Ten stvárni záporáka Gorr the God Butcher. To všetko sme však už vedeli. Čo sme nevedeli, je to, že vo filme sa objaví aj Russell Crowe. Áno, ten Crowe, ktorý drží Oskara za snímku Gladiátor.
 • Vyzerá to tak, že Warner Bros. sa rozhodli urobiť poriadky v DC. Počas týždňa totiž oznámili zrušenie dvoch chystaných filmov – New Gods a The Trench.
 • Pred týždňom sme vás informovali o posune niektorých filmových premiér od Disney. Týkalo sa to napr. aj Black Widow, ktorá sa v uplynulý týždeň dočkala nového traileru.
 • Pri Disney ešte ostaneme – spoločnosť počas týždňa potvrdila kompletné obsadenie chystaného seriálu Obi-Wan. V niektorých prípadoch pôjde o staré známe tváre z filmov Star Wars. A už keď to spomíname, tak aj Jar Jar Binks sa dočká vlastného seriálu.
 • Kto sa niečoho nedočká, tak to budú asi fanúšikovia Game of Thrones, presnejšie knižného ukončenia. George R. R. Martin namiesto toho, aby konečne dopísal posledné 2 knihy, uzavrel s HBO zmluvu na ďalších 5 rokov. Spolupracovať má s nimi najmä na prequeloch, ktoré by mali vyjsť v nasledujúcich rokoch.
 • Sylvester Stallone má podľa posledných informácií pracovať na scenári pre seriálový prequel Rockyho. Seriál by mal mať v prvej sérii 6 epizód. Viac podrobností však zatiaľ nevieme.

6 X 6 pre vás opäť pripravíme aj o týždeň. Dovtedy sledujte náš web a sociálne siete, aby vám neunikla žiadna podstatná informácia.