6 X 6 #2 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Filmovo-herný týždenník

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť so 6 X 6, šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Fanúšikovia českej hernej klasiky – Mafie, sa konečne dočkali. Od piatka sa môžeme vrátiť do 18 rokov starej hry prostredníctvom remake-u. Mafia: Definitive Edition zbiera pomerne vysoké hodnotenia. Titul sme si v redakcii vyskúšali aj my. Recenziu nájdete na našom webe už čoskoro.
 • Amazon počas týždňa spustil vlastnú streamovaciu službu na hranie hier. Luna je však zatiaľ k dispozícii len pre amerických hráčov.
 • Rocket League sa zo Steamu presunul na Epic Game Store, pričom hra je tam k dispozícii zadarmo. Vývojári všetko zresetovali a začína sa odznova. Samozrejme doterajších hráčov o žiadne itemy neobrali, ak teda nepočítame nahraté levely.
 • Microsoft opäť nakupoval herné štúdiá. V rámci kúpy získal dokonca aj výrobcu a vydávateľa hier Bethesda. V článku sme vám priniesli názory, čo toto spojenie môže priniesť.
 • FIFA 21 sa tento rok dema verzie nedočká. EA Sports sa obhajuje tým, že čas chce venovať na finálnu verziu hry.
 • Momentálne jedna z najpopulárnejších hier – Among Us sa svojho sequelu nedočká. Vývojári sa však chcú zamerať na vylepšenia a doplnky k pôvodnej hre.

Filmy a seriály

 • Spotify začne adaptovať svoje podcasty. Čo to znamená? V skratke len to, že niektoré z ich vlastných podcastov sa dočkajú filmového, seriálového alebo iného spracovania. Všetko je zatiaľ len na začiatku, ale spoločnosť si od toho sľubuje veľa.
 • Herec James Caviezel, ktorý stvárnil postavu Ježiša vo veľkofilme Umučenie Krista od Mela Gibsona, potvrdil, že sa pracuje na pokračovaní. To by sa malo zamerať na udalosti po zmŕtvychvstaní. Kedy film dorazí do kín zatiaľ nie je jasné, avšak slová o pokračovaní filmu sa neobjavili po prvýkrát.
 • Marvel opäť poposúval dátumy premiér filmov z MCU. Tento rok sa nedočkáme žiadneho. Najbližšie nás čaká Black Widow, a to až v máji 2021.
 • Fanúšikovia komiksovky The Boys sa môžu tešiť. Nielenže si Amazon objednal tretiu a štvrtú sériu naraz, ale pred pár dňami potvrdil, že sa seriál dočká spin-offu.
 • V seriáli Zaklínač dôjde k preobsadeniu postavy. Eskela si v druhej sérii zahrá Basil Eidenbenz. Pôvodný herec od roly odstúpil.
 • Stanica Fox predĺžila animovanú komédiu Family Guy pre ďalšie dve série. Seriál sa tak dočká minimálne míľniku 20 sérií.

Pre tento týždeň je 6 X 6 na konci.

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Facebook: „Budeme odstraňovať falošné tvrdenia o vakcínach proti COVID-19“ 4. decembra 2020
  Sociálna sieť Facebook oznámila, že bude aktívnejšie bojovať voči dezinformáciám o vakcinácii proti COVID-19, ktoré sa šíria prostredníctvom ich stránok. Dôvodom tohto kroku je zvýšená intenzita šírenia zavádzajúcich informácií ohľadne očkovania v súvislosti so začatím distribúcie prvých vakcín. „Vzhľadom na nedávne správy, že vakcíny COVID-19 sa čoskoro rozšíria po celom svete, začneme v priebehu nasledujúcich […]
  Martin Borko
 • Pomocou tejto Android aplikácie môžete nájsť zapatrošené Bluetooth hodinky, či fitness náramok 4. decembra 2020
  Mnohí z nás dnes v oveľa väčšej miere využívajú bezdrôtové zariadenia s podporou technológie Bluetooth ako tomu bolo v minulosti. Dôvodom je, že nám ponúkajú väčšiu flexibilitu vrátane komfortu. Ide o rôzne chytré hodinky, fitness náramky, slúchadlá, ovládače a podobne. Zároveň ide však o vcelku drobné zariadenia, ktoré z času na čas zapatrošíme. V niektorých […]
  Martin Borko
 • Android 10 je najrozšírenejšou verziou Androidu. Takto vyzerá trhové rozloženie síl jednotlivých verzií Androidu 4. decembra 2020
  Ešte v apríli tohto roka sme vám priniesli štatistiky ohľadne distribúcie jednotlivých verzií operačného systému pričom najrozšírenejšou verziou v tom čase bol Android 9 Pie. Ten pokrýval 31,3% trhu. Druhou najrozšírenejšou verziou bol Android 8 Oreo s trhovým podielom 21,3%, a treťou najrozšírenejšou verziou bol Android 7 Nougats 12,9% pokrytím trhu . Medzičasom bol predstavený nový […]
  Martin Borko
 • Pozrite sa, ako si môžete do fitness náramkov Mi Band 4 a Mi Band 5 nahrať typ písma s diakritikou 4. decembra 2020
  Mi Band náramky nielen v našom regióne, ale naprieč celým svetom, patria medzi populárne zariadenia. Dôvodom je atraktívna cena v kombinácii s pokročilými funkciami. Jeden neduh však tieto náramky majú – a ním je absencia písma s diakritikou. A práve preto by sme vám radi priniesli jednoduchý návod krok po kroku, ako si môžete do […]
  Martin Borko
 • Google Mapy poskytnú nové príležitosti, ako budete môcť spoznávať svoje okolie 4. decembra 2020
  Google Mapy plynúcim časom sa stávajú stále viac významnejším hráčom na trhu s mapami, ktorý expanduje aj do ďalších oblastí. Dôvodom je, že spoločnosť v pravidelných intervaloch pridáva nové funkcie. Nie tak dávno sme mohli napríklad čítať o funkcii vyhľadania miest s bezbariérovým prístupom, možnosti aktívneho zdieľania polohy a podobne. Najnovšie spoločnosť prostredníctvom svojho blogu informuje o […]
  Martin Borko
Zaujímavý článok
Crash Bandicoot 4
Crash Bandicoot 4 schováva záhadné logo