6 X 6 #2 – Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa

Odoberaj naše novinky cez  Google News, sleduj náš herný stream na  Facebook Gaming alebo priamo na našom  YouTube
6 X 6 - Súhrn herného a filmovo-seriálového týždňa
Zdroj: Spawn.sk

Po týždni sme tu opäť so 6 X 6, šiestimi najdôležitejšími správami zo sveta videohier a šiestimi zo sveta filmov a seriálov.

Videohry

 • Fanúšikovia českej hernej klasiky – Mafie, sa konečne dočkali. Od piatka sa môžeme vrátiť do 18 rokov starej hry prostredníctvom remake-u. Mafia: Definitive Edition zbiera pomerne vysoké hodnotenia. Titul sme si v redakcii vyskúšali aj my. Recenziu nájdete na našom webe už čoskoro.
 • Amazon počas týždňa spustil vlastnú streamovaciu službu na hranie hier. Luna je však zatiaľ k dispozícii len pre amerických hráčov.
 • Rocket League sa zo Steamu presunul na Epic Game Store, pričom hra je tam k dispozícii zadarmo. Vývojári všetko zresetovali a začína sa odznova. Samozrejme doterajších hráčov o žiadne itemy neobrali, ak teda nepočítame nahraté levely.
 • Microsoft opäť nakupoval herné štúdiá. V rámci kúpy získal dokonca aj výrobcu a vydávateľa hier Bethesda. V článku sme vám priniesli názory, čo toto spojenie môže priniesť.
 • FIFA 21 sa tento rok dema verzie nedočká. EA Sports sa obhajuje tým, že čas chce venovať na finálnu verziu hry.
 • Momentálne jedna z najpopulárnejších hier – Among Us sa svojho sequelu nedočká. Vývojári sa však chcú zamerať na vylepšenia a doplnky k pôvodnej hre.

Filmy a seriály

 • Spotify začne adaptovať svoje podcasty. Čo to znamená? V skratke len to, že niektoré z ich vlastných podcastov sa dočkajú filmového, seriálového alebo iného spracovania. Všetko je zatiaľ len na začiatku, ale spoločnosť si od toho sľubuje veľa.
 • Herec James Caviezel, ktorý stvárnil postavu Ježiša vo veľkofilme Umučenie Krista od Mela Gibsona, potvrdil, že sa pracuje na pokračovaní. To by sa malo zamerať na udalosti po zmŕtvychvstaní. Kedy film dorazí do kín zatiaľ nie je jasné, avšak slová o pokračovaní filmu sa neobjavili po prvýkrát.
 • Marvel opäť poposúval dátumy premiér filmov z MCU. Tento rok sa nedočkáme žiadneho. Najbližšie nás čaká Black Widow, a to až v máji 2021.
 • Fanúšikovia komiksovky The Boys sa môžu tešiť. Nielenže si Amazon objednal tretiu a štvrtú sériu naraz, ale pred pár dňami potvrdil, že sa seriál dočká spin-offu.
 • V seriáli Zaklínač dôjde k preobsadeniu postavy. Eskela si v druhej sérii zahrá Basil Eidenbenz. Pôvodný herec od roly odstúpil.
 • Stanica Fox predĺžila animovanú komédiu Family Guy pre ďalšie dve série. Seriál sa tak dočká minimálne míľniku 20 sérií.

Pre tento týždeň je 6 X 6 na konci.

Sociálne siete

RSS Vosveteit.sk

 • Xiaomi Deerma DX700 – najdostupnejší vysávač od Xiaomi s rekordne nízkou cenou 28. októbra 2020
  Portfólio vysávačov spoločnosti Xiaomi sa v posledných rokoch rozrástlo najmä o super výkonné ručné vysávače s množstvom moderných funkcií a neuveriteľne vysokým sacím výkonom. Cenovka najlepších modelov sa však vyšplhala nad niekoľko sto eurovú hranicu, čím sa vysávače značky Xiaomi oddialili od bežných spotrebiteľov. Najnovším prírastkom do rodiny vysávačov Xiaomi vo forme vysávača Deerma DX700 […]
  Tomáš Sedláček
 • Čo sa deje v srdci čiernej diery? Tieto teórie popierajú existenciu singularity 27. októbra 2020
  Čierne diery sú pravdepodobne najextrémnejšie objekty vo vesmíre. Neunikne im ani svetlo a v ich jadre sa nachádza singularita, nekonečne malý bod  s  nekonečne veľkou hustotou. V singularite zároveň prestávajú platiť pravidlá priestoru a času. Doteraz neexistuje nič, čo by dokázalo popísať túto singularitu, dokonca existujú teórie, ktoré tvrdia, že singularita nemusí tak úplne existovať, […]
  Richard Zliechovský
 • NASA oznámila jeden z významnejších objavov v spojitosti s Mesiacom 27. októbra 2020
  Americká vesmírna agentúra, NASA, sa už viac ako týždeň pripravovala na veľké oznámenie. To bolo odhalené v pondelok a rozhodne stojí za to, píše portál futurism. Na Mesiaci bola po prvýkrát potvrdená voda, a to nie len vo forme ľadu, ktorý sa nachádzal vo väčších kráteroch. Inými slovami, voda dokáže prežiť, aj keď je vystavená […]
  Richard Zliechovský
 • Microsoft spomaľuje distribúciu novej aktualizácie Windows 10 20H2. Chce sa vyhnúť zbytočným problémom 27. októbra 2020
  Operačný systém Windows 10 obdržiava každoročne dve veľké softvérové aktualizácie, ktoré prinášajú nové funkcionality a čiastočné dizajnové zmeny. Nie je tomu inak ani v tomto roku, pričom na jar bola väčšine používateľov sprístupnená nová aktualizácia nesúca označenie Windows 10 20H1. Medzi používateľmi je aktualizácia známa aj ako aktualizácia z mája 2020, pričom momentálne ju využíva […]
  Tomáš Sedláček
 • Google pracuje na funkcii, pomocou ktorej si budete môcť v prehliadači Chrome odložiť nedočítané články na neskôr 27. októbra 2020
  Vývojárska verzia prehliadača Chrome obsahuje vcelku zaujímavú funkciu, prostredníctvom ktorej si môžete jednoduchšie ukladať články, či stránky za účelom, aby ste si ich neskôr prečítali. Zatiaľ čo v súčasnosti si musíte článok, ktorý vás zaujal, uložiť  do záložiek, kde medzi „kopiacimi sa“ stránkami dochádza k chaosu, prípadne si ju môžete poslať na e-mail, kde sa […]
  Martin Borko
Zaujímavý článok
Fornite sprístupnil skin Logana
Fortnite konečne sprístupnil skin Logana